השר מהליכוד יצא נגד היועמ"ש בעקבות הקלטות פרשת הרפז וחקירות נתניהו: "שלב ההפיכה לא נעצר, אלא מגיע לשערי בית המשפט". שר המשפטים הטרי: "שרי ממשלה רשאים להביע ביקורת עניינית, אבל מתקפות נטולות רסן הן חציית קו אדום"

השר דודי אמסלם, מקורבו של ראש הממשלה נתניהו, תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בריאיון ל'גלי צה"ל' ואמר כי "אין מחלוקת שמנדלבליט לכאורה עבריין – שומעים את זה בהקלטות, לא צריך פרשנות או שפטים עליונים", זאת בהתייחסות להקלטות מנדלבליט-אשכנזי מפרשת הרפז.

לדברי אמסלם, "ראש הממשלה שגה בהחלטה הזאת ומינה את מנדלבליט אבל אני מניח שעל בסיס ההקלטות אין מחלוקת בעם ישראל שמנדלבליט הוא לכאורה עבריין. אין שאלה כזאת כבר. יש הקלטות, אנשים שמעו באוזן. לא צריך פרשנות, לא צריכים שופטים עליונים, לא צריך את כל להקת השמאל והפרשנים והפרופסורים שלה מכל הפקולטות ומכל עולם המשפט".

אמסלם, שרק בשבוע שעבר מונה על ידי נתניהו לשר המקשר בין הממשלה לכנסת, התבטא נגד העמדתו לדין של ראש הממשלה והגדיר זאת "הפיכה". "אני לא מכיר מדינה אחת בעולם שמייחסת שוחד לראש ממשלתה או למאן דהוא בעקבות סיקור תקשורתי אוהד", אמר. "שלב ההפיכה לא נעצר, אלא מגיע לשערי בית המשפט".

שר המשפטים הטרי אבי ניסנקורן יצא להגנתו של מנדלבליט וכתב בטוויטר כי "אני שב ומבהיר: יש לי אמון מלא ביועץ המשפטי לממשלה. שרי ממשלה רשאים להביע ביקורת עניינית, אבל מתקפות נטולות רסן הן חציית קו אדום". בתגובה לדברי ניסנקורן, הגיב ח"כ מיקי לוי בחשבון הטוויטר שלו: "אתה יכול לשוב ולהבהיר מה שאתה רוצה, זה לא רלוונטי. חברתם למאפיה של נאשם בשוחד שתוקפת את כל גורמי אכיפת החוק. אתם שותפים מלאים לחרפה".

ח"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד אמר בתגובה לשר המשפטים: "חציית קו אדום זה יועץ משפטי שקיבל ממך גם את תפקיד המבקר על עצמו ומסתתר מאחורי חומה גדולה של צווי איסור פרסום שהבטחת להמשיך ולבצר אותה. נמשיך להדהד את העובדה הזו לציבור עד שמנדלבליט יתמוך בחופש המידע גם כשזה נוגע בו ויבקש להסיר את צא"פ או שילך הביתה".