בנו של ראש הממשלה העלה תיעוד נדיר מתוך קומת המגורים של ראש הממשלה בבלפור. לדברי נתניהו הבן, התיעוד מציג את חדר השינה ואת המקלחת של ראש הממשלה וכתב: "מי שמחליט זה יועמ"שית משרד רה"מ וחבורת הפקידים עושי דברי מנדלביט"

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תיעד הבוקר (חמישי) את קומת המגורים במעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים והעלה לרשתות החברתיות. נתניהו הבן תיעד בעזרת מכשיר הטלפון שלו את חדר השינה של אביו ואת המקלחת. בסרטון שעלה נראים סדקים ועובש בקירות.

לדבריו, "כאשר מראים לתקשורת את כל הנזילות והעובש בקומה למטה בבית ראש הממשלה, הם אומרים בסדר, אבל הקומה למעלה היא המפוארת. אז צילמתי באייפון שלי את ה״קומה המפוארת״ למעלה. בווידאו יש בין היתר את החדר שינה של ראש הממשלה והמקלחת שלו. ״הקיסר בארמון וורסאי״, ככה מדמיין אותו השמאל החולה".

נתניהו טען בטוויטר כי "הרבה שואלים פה ״אז למה לא משפצים״. אז ככה, מי שמחליט זה יועמ"שית משרד ראש הממשלה שלומית ברנע וחבורת הפקידים עושי דברה ודברי מנדלביט. היא לפעמים לא מאשרת לקנות מיקרו חדש חצי שנה אחרי שהקודם התקלקל, כבר כמה שנים אין אישור למדיח חדש למרות שהתפרק כל המקדימה".

עוד תקף את היועצית המשפטית של משרד רה"מ כי "לפני שנה היא קבעה מרגע לרגע עם עצמה שלעובדי הבית אסור להכין לראש הממשלה שום אוכל, לא חביתה, לא סלט, אלא מקסימום להגיש רק כוס קפה. ראש הממשלה היה צריך להלחם עלזה במשך שבוע כדי שהוד מעלתה תחזור בה ותאשר שיכינו לו פסטה או סלט".

בהודעתו בטוויטר הוסיף בנו של ראש הממשלה כי "דרך אגב חצי מהמזגנים בבית לא עובדים וראש הממשלה נמצא בסוג של סאונה ב-45 מעלות. אבל מה לעשות, שלומית לא מרשה, תשמש במאוורר".

העיתונאי בן כספית כתב בתגובה: "אז יאיר נתניהו העלה עוד שרשור קורבני-בכייני על תנאי החיים בבלפור. העובש. לא רק בקומה ראשונה, גם בשניה! ומה נסגר עם הג'וקים? ולמה לא קונים להם מיקרוגל? האמת היא שלמקרא שרשוריו מתגנבים גם ללב הערל ביותר הרהורי חמלה על האומללים הכלואים במקום. אז בלית ברירה, יצאתי לברר מה באמת קורה".

"ואלה הממצאים", הוא טוען, "יש פרוצדורה מסודרת לגבי רכש של צרכי המעון. היא לא מסובכת, אבל שוכני המעון מעדיפים לעקוף אותה ולחפש דרכים יצירתיות אחרות. הבית אכן מוזנח, אבל זה בגלל שהגברת לא מוכנה לפנות אותו לטובת שיפוץ. כבר שלוש שנים. התנאי היה שישופץ גם המעון הפרטי בקיסריה. עד לא מזמן, התנאי הזה נדחה ע"י האחראים".

"לא מזמן, נשברו האחראים", סיפר, "בינתיים, הסירוב לפנות את המעון בבלפור עומד בעינו. ובינתיים משרד הבטחון משלם קנסות לקבלני השיפוץ שכבר נבחרו. הוקמו הזמנות של 14 מיליון ש"ח לטובת השיפוץ אבל זה לא ממש עניין את מי שמקונן. מצד שני, עוד שנה וחצי אמורה רויטל גנץ לסבול שם".