שר החוץ של האיחוד האירופי: "מגנה בכל תוקף את דבריו של חמינאי שקוראים להיאבק בישראל". משרד החוץ הגרמני: "זכותה של ישראל להתקיים לא נתונה למשא ומתן". שר החוץ של איראן: "מגעיל שהציוויליזציה שהגתה את הפתרון הסופי תוקפת"

שר החוץ של האיחוד האירופי, ג'וזף בורל פונטלס, תקף את ההסתה האנטישמית של המנהיג האיראני העליון עלי החמינאי נגד ישראל ואמר כי "אני מגנה בכל תוקף את דבריו של חמינאי שקוראים להיאבק בישראל". בציוץ בטוויטר הוסיף כי, "זה איום על השלום ועל הביטחון העולמי. לביטחונה של ישראל חשיבות עליונה והאיחוד האירופי יעמוד לצדה".

גרמניה גם כן גיבתה את ישראל נוכח איומי חמינאי בהודעה שפרסם משרד החוץ הגרמני כתו כי המדינה מגנה על הדרה או מתן לגיטימציה לקריאות להרס ישראל: "אמירות מאיימות מאין אלה כלפי ישראל לא מקובלות בשום דרך שהיא. זכותה של ישראל להתקיים לא נתונה למשא ומתן". עוד הוסיפו כי אמירות מאיימות כלפי ישראל כפי שבאו לידי ביטוי בדבריו של המנהיג האיראני העליון "אינן מקובלות".

בתגובה לדברים תקף שר החוץ של איראן, מוחמד זריף, בחריפות את הודעת הגינוי הגרמנית: "מגעיל שהציוויליזציה שהגתה את הפתרון הסופי בתאי גז, תוקפת את אלו המבקשים פתרון אמיתי דרך הקלפי, משאל עם". זריף המשיך ופונה לארצות הברית ולמערב: "הפלסטינים לא צריכים לשלם על הפשעים שלכם, על תחושת האשם שלכם".