סקר: 52.3% ממצביעי הליכוד סבורים שנתניהו היה צריך למנות את ניר ברקת לתפקיד שר האוצר • 29.9 % סבורים שניר ברקת צריך לעמוד בראשות הליכוד אחרי נתניהו • וגם: 55.5% מהציבור סבורים כי חלוקת התיקים בכחול לבן הייתה לפי נאמנות אישית בלבד

כמעט שבוע להשבעת הממשלה הגדולה בתולדות ישראל. שר האוצר הבא של ישראל יצטרך להתמודד בשנה הקרובה עם גירעון תקציבי ומשבר כלכלי כבד. רוב בקרב כלל הציבור, היה מעדיף לראות את ניר ברקת בתפקיד על פני השר ישראל כ"ץ. בקרב מצביעי הליכוד הפער בין השניים קטן יותר.

וגם, סוגיית היורש של נתניהו ריחפה באוויר לאורך כל תקופת הקמת הממשלה – את מי הציבור היה רוצה לראות בראשות הליכוד ביום שאחרי? נראה שהפער בין כלל הציבור לבין מצביעי הליכוד.

ע"פ סקר שערך מכון 'דיירקט פולס' ומתפרסם הבוקר (שישי) עולה כי 52.3% ממצביעי הליכוד סבורים שנתניהו היה צריך למנות את ניר ברקת לשר האוצר, בכלל המדגם הנתון אפ' עולה וברקת זוכה לתמיכה של 52.5% שסבורים שהוא הראוי לתפקיד, מנגד ישראל כץ זוכה לתמיכה של 41.1% בקרב מצביעי הליכוד, ו-28.7% בלבד בקרב כלל המדגם. בנוסף, 18.9% מכלל המדגם בחרו באפשרות של מישהו אחר, ו-6.5% מקרב מצביעי הליכוד חושבים שראוי למנות מישהו אחר.

הקרב על האוצר

אחרי שנתניהו כבר הכריז על תאריך הרוטציה, הסקר שערך 'שלמה (מומו) פילבר בדק את השאלה, "מי צריך להנהיג את תנועת הליכוד ביום שאחרי נתניהו?" בקרב מצביעי הליכוד: ניר ברקת זוכה לתמיכה הגדולה ביותר עם 29.9%, במקום השני גדעון סער עם תמיכה של 19.6%, אחריו ברשימה ישראל כץ עם תמיכה של 14%, שגרירנו באו"ם גלעד ארדן עם 9.3%, אחריו שר הבריאות יולי אדלשטיין עם 7.5% בלבד. סוגרת את הרשימה מירי רגב עם תמיכה מזערית של 3.7% בלבד. בנוסף 15.9% בחרו באפשרות אף אחד מהם / טרם החלטתי.

היורש של נתניהו


בקרב כלל מצביעי המדגם: במקום הראש גדעון סער עם תמיכה של 34.4%, אחריו ניר ברקת עם 21.8%, שר הבריאות יולי אדלשטיין זוכה לתמיכה של 9%, שר האוצר עם 8.2%, גלעדן ארדן עם 6.2%, סוגרת את הרשימה מירי רגב עם תמיכה כמעט אפסית של 1.9%. בנוסף, 18.3% השיבו כי אף אחד מהם / טרם החלטתי.

עוד נבדק בסקר, מה חושב הציבור על המינויים של בני גנץ לתפקידי שרים בכחול לבן. בקרב מצביעי כחול לבן: 50.8% סבורים שמדובר במינויים מקצועיים לפי כישורים, מנגד 35.7% סבורים שמדובר במינויים לפי נאמנות אישית בלבד. ו-13.5% השיבו כי הם לא יודעים. בקרב כלל מצביעי המדגם: 55.5% השיבו כי מדובר במינויים לפי נאמנות אישית בלבד, מנגד 29% השיבו כי מדובר במינויים מקצועיים לפי כישורים. ו-15.6% השיבו כי הם אינם יודעים.

חלוקת התיקים בכחול לבן