ראש הממשלה החליפי מסכם שבוע ראשון: "הכניסה למשרד הביטחון הייתה טבעית עבורי, אני מרגיש בבית. יש לכם על מי לסמוך". שר הביטחון הגיב למנהיג איראן: "מניסיוני, דברי הרהב של אויבנו מעידים על חולשה". הבטיח: "אפעל להחזיר את הבנים הביתה"


גנץ במפגש השבוע עם חברי פורום מטכ"ל. צילום: טל עוז, משרד הביטחון.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, הגיב למתקפה של המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי כלפי ישראל ואמר כי "יש למדינת ישראל אתגרים גדולים במגוון זירות. הצהרתו של חמינאי שישראל היא "גידול סרטני", ממחישה זאת יותר מכל. כמי שמכיר את הסוגייה האיראנית היטב, וכמי שהכין את יכולות צה"ל בנושא, אני לא מציע לאיש לבחון אותנו. מדינת ישראל והחלום הציוני הם עובדה מוגמרת, בניגוד לגרורות האיראניות המנסות להתבסס ולפגוע ביציבות האזורית. ניסיון אותו לא נאפשר. מניסיוני, דברי הרהב של אויבנו מעידים על חולשה. בכל מקרה, אנחנו נדע להיערך לכל האיומים, ובכל האמצעים".

בפוסט שפרסם בפייסבוק לסיכום השבוע הראשון שלו בתפקיד כתב כי "ביום ראשון השבוע, הממשלה החדשה יצאה לדרך. זו ממשלה שתעבוד בשבילכם ותתמודד עם אתגרים החברתיים, הכלכליים, המדיניים והביטחוניים הניצבים בפנינו, שחלקם אף החריפו בעקבות משבר הקורונה. אני מאמין שהממשלה הזו תעשה דברים טובים לאזרחי ישראל ולמען אחדות ישראל והפיוס בעם".

"ברמה האישית", הוסיף, "הכניסה למשרד הביטחון הייתה טבעית עבורי. אני מרגיש בבית. עם כניסתי לתפקיד שוחחתי עם משפחות השבויים והנעדרים, הבטחתי להן שאפעל על פי הצו המוסרי הלאומי והאישי להחזיר את הבנים הביתה. החלטתי למנות את האלוף במיל׳ אמיר אשל, מפקד חיל האוויר וראש אגף התכנון לשעבר, לתפקיד מנכ"ל משרד הביטחון. זאת לאחר שהאלוף במיל' אודי אדם, המנכ"ל הנוכחי, הודיע לי על רצונו לסיים את כהונתו לאחר 4 שנים כמנכ"ל ועשרות שנים של עשייה עבור מדינת ישראל".

"נפגשתי גם עם ראש השב"כ, הרמטכ׳׳ל כוכבי, פורום המטה הכללי ופורום ראשי האגפים במשרד הביטחון. את רובם אני מכיר עוד משירותי הצבאי. וכמי שמכיר אותם – יש לכם על מי לסמוך". לסיום התייחס לפגישתו אמש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי "דנו בנושאים רבים ומגוונים בנוגע לעבודת הממשלה והסדרתה, כמו גם על סוגיות ביטחוניות והמשך הטיפול בקורונה והשפעותייה".

שר הביטחון הנכנס גנץ: "מחויב לחתור לשלום, נקדם את תוכנית טראמפ" • צפו