פקיסטן: מטוס נוסעים עם כ-100 איש התרסק באזור מגורים בדרום המדינה

מטוס נוסעים של חברת "פקיסטן איירליינס" התרסק בעיר קאראצ'י בדרום המדינה כשעל סיפונה כ-100 נוסעים ואנשי צוות. המטוס התרסק בשכונת מגורים בנויה בצפיפות, מה שמעלה חשש כי בני אדם שהיו על הקרקע גם נהרגו. דיווח על ניצול אחד
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • מזעזע: התאלמן מאשתו ואיבד את מאור עיניו

  תוכן מקודם

 • מרגש: מסעו של גר הצדק- מהרי הקווקז להרי ירושלים

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

מטוס נוסעים של חברת "פקיסטן אינטרנשיונל איירליינס" ועליו כ-100 נוסעים אנשי צוות התרסק היום (שישי) באזור מגורים בעיר קראצ'י שבדרום פקיסטן – כך הודיעו גורמים רשמיים במדינה. דובר חברת התעופה הלאומית אמר כי "המטוס PK 8303 עם 91 נוסעים ושמונה אנשי צוות התרסק". המטוס טס מלאהור לשדה התעופה ג'ינהא, הנחשב לאחד העמוסים במדינה.

ראש העיר קראצ'י אמר כי ההערכה היא שכל הנוסעים ששהו על המטוס נספו. עם זאת, בהמשך הודיע בכיר בממשלת פקיסטן כי נכון לרגע זה, ניתן לאמת כי אחד מהנוסעים לפחות ניצל מהאסון. "מדובר בנס שאירע הודות לחסדי הקל", נאמר בהצהרה. כמו כן, נכון לרגע זה, רופא בבית החולים בעיר אימת את מותם של חמישה נוסעים בלבד.

המטוס המריא מהעיר לאהור במזרח פקיסטן. עדי ראייה סיפרו שהמטוס, מסוג איירבוס A320, ניסה לנחות לפחות פעמיים לפני שהתרסק סמוך לשדה התעופה הבינלאומי ג'ינה. המטוס, בן 15 שנה, שייך לחברת התעופה הלאומית של פקיסטן, פקיסטן אינטרנשיונל איירליינס (PIA). הוא נבדק לאחרונה בנובמבר 2019. ב-28 באפריל המהנדס הראשי של חברת התעופה אישר שהמטוס עומד בכל הסטנדרטים.

בתיעודים שעלו ברשתות החברתיות נראה כי המטוס התרסק בשטח בנוי ועשן שחור וסמיך היתמר מעל האזור – אך בשלב הזה לא ידוע מה הנזק שנגרם. המטוס ניסה לנחות בפעם הראשונה, אך בגובה 275 רגל, הטייסים הרימו את ההגאים וניסו נחיתה מחודשת. בניסיון השני המטוס טיפס לגובה 3750 רגל, והחל להנמיך שוב. בגובה 550 רגל, התרסק במהלך ניסיון הנחיתה השני.

זמן קצר לפני ההתרסקות, טייס המטוס דיווח למגדל הפיקוח כי הוא חווה תקלות טכניות וקרא לעזרה. "אנחנו חוזרים חזרה, איבדנו מנועים", קרא הטייס. שניות לאחר מכן הוא קרא לעזרה פעם נוספת, ומאז לא שמעו אותו במגדל הפיקוח. העיר קארצ'י שבסמוך אליה התרסק המטוס, היא העיר המאוכלסת ביותר בפקיסטן.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן