צילום: עין הנץ

תקלה באסדת לווייתן: הפקת הגז הופסקה – הלפיד נראה למרחקים • צפו

להבת אש גדולה נצפתה מאסדת לווייתן על ידי תושבים באזור החוף. חברת נובל אנרג'י המפעילה את האסדה מסרה כי הפקת הגז הופסקה וכי מדובר באירוע תפעולי. בחברה הוסיפו כי אין כל חשש לנזק בים או ביבשה. הלפיד דלק לזמן קצר ונכבה


תיעוד הלפיד. צילום: תומר הגלילי

בשל אירוע תפעולי באסדת לוויתן הופסקה הערב (מוצאי שבת) הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעלו לפידי האסדה לצורך פינוי הגז באופן בטיחותי. תושבים רבים באזור דיווחו על להבה גדולה הנראית היטב מהאסדה. בין היתר הגיעו דיווחים של תושבים המבחינים בלהבה מחיפה, זכרון יעקב וקציר.

"בעקבות אירוע תפעולי באסדת לוויתן, הופסקה הפקת הגז באסדה ובהתאם לנוהלי הבטיחות של החברה הופעלו לפידי האסדה לצורך פינוי הגז באופן בטיחותי", מסרה החברה. "המשמעות היא כי מן החוף נראית להבה. נובל אנרג'י עדכנה את כל הגורמים הרלבנטיים ופועלת לחידוש אספקת הגז בהקדם. יצויין כי לא צפויה השפעה סביבתית ביבשה ובחוף". לאחר פניות תושבים, המשטרה מסרה כי מדובר בהליך שגרתי באסדת הגז.

צילום: שומרי הבית

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי "התקבלה הודעה מחברת נובל אנרג'י על תקלה תפעולית באסדת לוויתן. החיישנים שבאסדה פעלו, והופסקה הזרמת גז לחוף. בעקבות התקלה הופעל הלפיד המשמש לשחרור ושריפת הגז שהיה כלוא במתקני האסדה. בעת התקלה ובשעה זו, לא נרשמות חריגות בערכי איכות אוויר בתחנות הניטור באזור החוף. המשרד להגנת הסביבה בוחן את עמידת המתקן בתנאי החוק וההיתר, ויחליט על צעדיו בהקדם"

ממשרד האנרגיה נמסר: "באסדת לוויתן בוצעה סגירת חירום של האסדה, והופעל הלפיד. הדלקת הלפיד הינה אמצעי בטיחות ומונעת זיהום אוויר. כאשר יהיה מידע מפורט יותר על סיבות התקלה, נודיע על כך". מאיגוד ערים לאיכות הסביבה שרון כרמל נמסר: "בשלב זה לא נרשמה כל חריגה בנתוני תחנות הניטור האוויר החופיות של האיגוד – המפקחות על הפליטות מאסדת לוויתן. אנו נוסיף לעקוב ולעדכן".

לפני כשלושה חודשים אירעה תקלה דומה באסדה וגם אז רוקן הגז הטבעי על ידי שרפתו. באירוע זה הוספקה אספקת הגז מהמאגר במשך שעות ארוכות, ובמשרד האנרגיה ציינו כי הסיבה היא "נפילת חשמל באסדה ותקלה שחייבה את ריקון הגז הטבעי מהאסדה". עוד הדגישו אז במשרד האנרגיה כי "לא היה כל פיצוץ באסדה".

2 תגובות

מפעל מסוכן שכזה אסור להקים בקרבת אוכלוסיה אזרחית. מדובר בדיני נפשות.

מדוע לפרסם דבר שנעשה תוך חילול שבת ע"י יהודי ה' ירחם???

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן