צילום: תומר נויברג / פלאש 90

לפיד: "נתניהו מנסה להוביל אותנו למלחמת אחים כדי להינצל מהמשפט"

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד תוקף הבוקר בחריפות את רה"מ ואמר: "יש פה ניסיון לעורר מלחמה ברחובות, להבעיר את הרחובות בשביל לעצור איכשהו את המשפט". בנוסף אמר כי, "חובתם של גנץ ואשכנזי לקום, להרים את הראש ולהגיד - אנחנו נגן על שלטון החוק"

 • באו לשחק ואולי תזכו במארז מפנק של מוצרי תנובה עד הבית, אז למה אתם מחכים? >>

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

שעות ספורות לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו: יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד תקף הבוקר בחריפות את רה"מ ואמר כי "ההסתה של נתניהו ואנשיו נגד מערכת המשפט היא שקרית, מסוכנת, אלימה וחצתה כל גבול. נתניהו מנסה להסית ולהוביל אותנו למלחמת אחים כדי להינצל ממשפט. לא ניתן לו."

מוקדם יותר התייחס לפיד בראיון ל'ווינט' לכוונתם של שרי ופעילי הליכוד להגיע לבית המשפט כדי להביע תמיכה ברה"מ ואמר: "אני רוצה להבין למה הם נוסעים לשם? מה הם רוצים, שיבטלו את המשפט? שיודיעו שבמדינת ישראל, אם מישהו הוא ראש ממשלה אז אנחנו לא שופטים אותו?". לדבריו, "הם באים לנסות להפחיד את השופטים, להבעיר את השטח. זה ייגמר באלימות אם לא יעצרו את זה עכשיו".

לפיד התייחס לשתיקה של גנץ ואשכנזי ואמר: "אני לא מבין אותה, לא מקבל. היא לא ראויה, אבל היא מוכיחה את מה שאני אמרתי כשהם נכנסו לממשלה – שבשחיתות לא נלחמים מבפנים, כי אם אתה בפנים אתה חלק ממנה. השתיקה הזו מגונה. אני מצפה מהם לקום ולהגיד שהם לא מקבלים את זה". עוד הוסיף "יש הסתה איומה נגד מערכת המשפט, והם שותקים. חובתם של גנץ ואשכנזי לקום, להרים את הראש להגיד 'אנחנו נגן על שלטון החוק, יש להפסיק את ההסתה נגד שלטון החוק בישראל'".

יו"ר האופוזיציה התייחס למאבק מול מערכת המשפט ואמר כי, "יש פה ניסיון לעורר מלחמה ברחובות, להבעיר את הרחובות בשביל לעצור איכשהו את המשפט". לפיד הוסיף כי הוא מקווה מאד שהדברים לא יגיעו למצב של אלימות פיזית, אבל הדגיש שזה לגמרי נמצא באוויר.

יו"ר יש עתיד הוסיף גם לגבי ההפגנות מול בית המשפט ואמר כי, "ראש הממשלה לא עוצר את האנשים האלה, אלא מעודד אותם. האוטובוסים מהסניפים, השרים שבאים איתו, ההסתה האיומה נגד היועמ"ש, הפרקליטות, המשטרה – הוא מארגן את כל הדבר הזה, הוא האחראי העיקרי. אין תקדים לזה. אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית או אף מדינה מתוקנת שבה ראש הממשלה בבוקר מנהל ישיבת ממשלה ובצהריים נאשם על ספסל הנאשמים. אין לזה תקדים ולא במקרה, אנחנו במצב של קלקול דמוקרטי".

הוא שב ומתח ביקורת על גנץ ואמר: "אני מודה שלא העלינו בדעתנו שדווקא רמטכ"ל של מדינת ישראל יקרוס תחת הלחץ ולא יעמוד בלחצים. הנחנו שרמטכ"לים הם אנשים שיכולים לעמוד בלחצים וטעינו. למה נתניהו רצה את גנץ בממשלה? בדיוק לרגע הזה, כי ברגע הזה זה מלבין אותו".

כשנשאל על הדיווחים על מפגש בינו לבין הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט לגבי כניסתו האפשרית לפוליטיקה הוא סירב לאשר או להכחיש: "אני לא מגיב על פגישות לכאן או לכאן. אני מכיר את גדי, מעריך את גדי, אני חושב שאנשים טובים צריכים להיות בחיים הפוליטיים".

5 תגובות

14 שנה מנסה נתניהו להוביל למלחמת אחים.
נקווה שהמסית יגמור בכלא

האיש שהוביל את מעריציו לרצוח את רבין בחוסר מצפון לא בוחל בדרך הזאת ועכשיו שוטף את מוחות העם לביצוע רצח בשופטים

סידר את הגבות יפה

תפסיק להתבכיין אתה כבר לא מענין תבין את זה

לפיד אתה מנסה לעשות מלחמת אחים!!! עדיףףף תשתוקק

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן