הליכוד וכחול לבן: מתואמים בתשובות לעתירות נגד ההסכם הקואליציוני

שתי המפלגות הוציאו הודעה משותפת לפיה הצדדים יפעלו באופן מתואם בנוגע לסעיפי ההסכם והבהירו כי יתעקשו על סעיף ראש הממשלה החליפי: "הצדדים רואים חשיבות ביישום ההסכם שהושג לאחר שלוש מערכות בחירות וגישר על פערים גדולים"
 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

סיעות הליכוד וכחול לבן סיכמו היום (ראשון) כי במסגרת התשובות שעתידות להימסר לבית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, לעתירות שהוגשו בנושא חוקי היסוד הנוגעים להסכם הקואליציוני, הצדדים יפעלו באופן מתואם. "זאת לאור העובדה, כי הצדדים רואים חשיבות ביישום ההסכם הקואליציוני שהושג לאחר שלוש מערכות בחירות וגישר על פערים גדולים בין הצדדים", נמסר בהודעה משותפת לליכוד ולכחול לבן.

עוד נמסר כי "הצדדים מתכוונים להבהיר, כי ההסכם מורכב מאיזונים רבים כפי שהם מופיעים בהסכם הקואלציוני ועל כן הם רואים חשיבות באישור כלל סעיפי החקיקה וההסכם. הצדדים אף ידגישו, כי הם רואים חשיבות מיוחדת בהשארה על כנו של ההסדר בנושא ראש הממשלה החליפי. שתי הסיעות יבקשו מבית המשפט הגבוה לצדק להכריע בענין במהירות האפשרית, ויגישו תגובה מתואמת לבג"ץ בימים הקרובים".

כזכור, סיעת יש עתיד-תל"ם עתרה לפני כחודש לבג"ץ בבקשה למנוע את ההסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לכחול לבן. זאת משום שלטענת העותרים, סעיפיו חותרים תחת עקרונות יסוד בשיטת המשטר בישראל ונגועים בשיקולים אישיים ופסולים במינוי בכירים בשירות הציבורי ובמערכת המשפט.

בעתירה שהוגשה על ידי עורכי הדין עודד גזית ואלירם בקל צוין כי: "תחת מעטה מצב החירום, ותחת אצטלת ממשלת האחדות הלאומית, החליטו המשיבות לבצע שורה של מהלכים שכל תכליתם ריסוק שיטתי של שיטת המשטר הנוהגת בישראל, ובכלל זה ניסיון חסר תקדים להביא לפגיעה בתפקוד הכנסת – בכלל, ובתפקוד האופוזיציה בפרט – כך שזו לא תוכל למלא את תפקידיה לפקח על פעולת הממשלה".

מוקדם יותר הבוקר, ממשלת נתניהו-גנץ התכנסה בפעם הראשונה לאחר הקמתה – שעות בודדות לפני פתיחת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הצהרותיהם של נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ תואמו כדי למנוע חיכוכים על רקע הנושא המשפטי. בעקבות מגפת הקורונה, הישיבה נערכה בטרקלין שאגל שבכנסת, ובין היתר דנו השרים בהקמת הקבינט המדיני-ביטחוני וקבינט הקורונה.

בפתח הישיבה אמר נתניהו כי "הממשלה מייצגת את כל אזרחי ישראל ללא יוצא מהכלל. במקביל אנחנו חייבים להתמודד נגד סכנת מגפת הקורונה. פעלנו הרבה בתחום הכלכלי, אבל אנחנו רוצים לעשות עוד. בראש ובראשונה להחזיר את האזרחים לעבודה. אני מצפה מכם לעבודה משותפת מתוך אחדות אמיתית".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן