צילום: דוברות משטרת ישראל

"מבצע 216": עבריין גויס למשטרה כסוכן – הבוקר נעצרו 60 חשודים בסחר בנשק

הותר לפרסום: העבריין בכיר גויס לשירות המשטרה ונשלח לבצע עסקאות לא חוקיות עם דמויות שהיו מוכרות לו מעברו, תוך שהוא מתעד רכישות רבות של נשק חם וסמים. הבוקר ערכה המשטרה פשיטה נרחבת ועצרה 60 חשודים בסחר בלתי חוקי

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם


מבצע 216 – צילום: דוברות משטרת ישראל

למעלה מ-60 חשודים בסחר בנשק וסמים ברחבי הארץ נעצרו הבוקר (שני) באמצעות עבריין ששימש כמקור וכסוכן חשאי של משטרת ישראל. המעצרים הגיעו בסופה של חקירה סמויה שארכה כשנה, במהלכה שוכנע עבריין משפיע מהמגזר הערבי לחצות את הקווים ולהפוך למקור-סוכן חשאי בשליחות המשטרה.

לדברי המשטרה, מדובר במבצע רחב היקף שכלל תקיפת יעדים מודיעיניים בכל רחבי הארץ, בתקציב של מיליוני שקלים וכלל איסוף ראיות נגד למעלה מ-60 דמויות משפיעות בעולם הנשק הבלתי חוקי, הסמים וארגוני הפשיעה במגזר היהודי והערבי

מדובר במבצע רחב היקף ויקר מאוד שעלותו מוערכת במיליוני שקלים. במהלכו נאסף מידע מודיעיני בכל רחבי הארץ נגד עשרות דמויות שנחשבות לבעלות השפעה בעולם של הסחר הבלתי-חוקי בנשק, הסמים וארגוני הפשיעה.

לפני יותר משנה אותר העבריין שהפך לסוכן סמוי כמועמד להפעלה מודיעינית. לאחר מכן, נחתם עמו "הסכם הפעלה" והוא נשלח לבצע עסקאות נשק וסמים עם דמויות שאותן הכיר היטב מעברו בעולם הפשע. בשל היותו דמות מוכרת בקרב עבריינים רבים מכל רחבי הארץ – הוא הוכנס לתוכנית ההגנה על עדים במשרד לביטחון פנים.

אל הסוכן הוצמד שוטר מיחידה עילית של משטרת ישראל שהפך אף הוא לסוכן חשאי ושימש כנהגו ומאבטחו של הסוכן. במהלך המבצע רכש הסוכן בקניות מתועדות חמישה רובי סער מסוג M-16 שלושה רובי סער מסוג קלצ'ניקוב, ארבעה אקדחים ושלושה מטעני חבלה, וכן למעלה מעשרה ק"ג קוקאין ולמעלה מקילוגרם הרואין.

במהלך העסקאות שוגרו שני הסוכנים במסגרת ההפעלות המתועדות לפגישות עם העבריינים, כאשר הסוכן-השוטר מסיע את הסוכן ממתין ברכב בקרבת מקום ומחזיר אותו בתום העסקה. באחת העסקאות שוגר הסוכן ליעד מודיעיני משפיע בתחום מטעני החבלה ופגש אותו באזור ירושלים. הסוכן רכש מטען חבלה רב עוצמה שהוסלק בסיר, עם מערכת הפעלה אלחוטית, כאשר החשוד מדגים לסוכן את טווח ההפעלה של השלט רחוק של המטען.

הבוקר יצאו עשרות בלשים ועצרו את החשודים בבתיהם ברחובות, לוד, נס ציונה, בית דגן, פ"ת, רמלה, טייבה, ג'לג'וליה, כפר קאסם, ת"א, חולון, יפו, ירושלים, שגב שלום, תל שבע, הפזורה הבדווית, רהט, אשדוד, חלץ, עכו, נצרת ובסמ"ה. החשודים הובאו ליחידה המרכזית של מחוז מרכז למערך חקירות מסועף שהוקם לצורך המבצע.

הבוקר, לפני מבצע המעצרים הרחב נערך טקס קצר במכללה הלאומית לשוטרים בבית שמש במעמד השר לביטחון הפנים ח"כ אמיר אוחנה, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז מרכז ניצב עמיחי אשד, ראש אגף החקירות והמודיעין ניצב יגאל בן שלום וראש להב 433 ניצב מוטי לוי.


בכירי המשטרה מתייחסים למבצע – צילום: דוברות משטרת ישראל

בטקס אמר השר אוחנה כי "המסר שעובר מכאן לכל עבריין ומפר חוק הוא שידה הארוכה של המשטרה – בפעילות גלויה או סמויה – בוא תבוא. אני רואה חשיבות מיוחדת בהפעלה של הסוכן בחברה הערבית… מוטלת עלינו האחריות לספק ביטחון לכלל אזרחי המדינה באשר הם. משטרת ישראל פועלת למען הציבור הערבי כפי שהיא עושה זאת עבור כל אזרח במדינה. המעצרים שיבוצעו היום הם פרי של עבודה מקצועית, אמיצה ומאומצת אבל היא לא סוף הדרך. עלינו לוודא שכל התיקים יטופלו גם ביד קשה מבחינת מערכת המשפט".

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן אמר "הלוחמה בפשיעה במרכז הקשב הארגוני, מיקוד הכוח מופנה לעקירה מהשורש של תופעות הפשיעה המשפיעות על הביטחון האישי של הציבור בישראל, המדיניות התקפית, יזומה וחכמה…אנו במשטרת ישראל רואים חשיבות בחיזוק אמון הציבור בקרב החברה הערבית בישראל".

מפקד המחוז ניצב עמיחי אשד אמר לשוטרי הימ"ר "היום בבוקר למעלה מ-70 עבריינים משפיעים בחתך ארצי הנוגע בכל מחוזות המשטרה יתעוררו בזכותכם למציאות אחרת, לחלום רע שהם לא ציפו לו… למעלה מ-70 עבריינים יבינו הבוקר שאת עסקת הנשק או הסמים האחרונה שביצעו, הם ביצעו אותם עם נציגי מדינת ישראל, משטרת ישראל".

3 תגובות

בסך הכל העניין לטובתם כי יש כ1200 מתים ב20 שנה על רקע פלילי במגזר הערבי מנשק לא חוקי…

מטורף!!

יש לי חבר שם מסורתי חובש כיפה …שחסמו לו את הדרך להתקדם ….שלא יקנו אותכם בסרטונים יפים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell