יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר התייחס הבוקר לסוגיית הסיפוח ואמר כי,"מנסים להגיע להבנות סופיות עם הממשל האמריקאי כדי שהדברים יעברו בהסכמתם". שר הרווחה שמולי: "סיפוח חד צדדי עומד בסתירה עם האינטרס הלאומי של המדינה - לא אתמוך בזה"

יו"ר סייעת הליכוד ויו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר התייחס הבוקר (שלישי) לסוגיית החלת הריבונות ואמר "הולך להיות סיפוח. כרגע יושבים על המפות ומנסים להגיע להבנות סופיות עם הממשל האמריקאי כדי שהדברים יעברו בהסכמתם. מה שצפוי להיות זה החלת הריבונות על כל היישובים היהודים בארץ ישראל, כשהיעד הוא ה-1 ביולי. יכול להיות שזה ייקח מספר שבועות".

בראיון ל'רשת ב" הסביר כי גם במידה ולא יהיה רוב אמריקאי ללא הסכמה להקמת מדינה פלסטינית, "אני לא רואה סיכוי שנוותר על העניין הזה", טען והוסיף" "אני מתנגד לעיקרון של מדינה פלסטינית".

בהמשך חידד ואמר כי "אני לא רוצה לספח על אפם וחמתם של האמריקאים, אני לא רוצה להגיע לנקודה הזו. אנחנו מאד מכבדים את האמריקאים ויש מערכת יחסים מצוינת. יש דברים שצריך להשאיר לקסמו המיוחד של ראש הממשלה שלנו, שיודע להביא דברים. הוא תמיד מצליח בסופו של דבר".

כשנשאל לכוונתו, והאם מדובר בשאיפה שנתניהו יצליח לשכנע את המעצמה לוותר על כל סעיף אפשרי להקמת מדינה פלסטינית כחלק מהעסקה, ענה זוהר כי "נתניהו יצליח להוביל את מהלך הסיפוח על כל היישובים היהודים תוך תיאום מול האמריקאים. אני באופן אישי יכול לומר את עמדתי בעניין הזה. אני מתנגד נחרצות להכרה בתיאוריה בהקמה של מדינה פלסטינית. זה משהו שאין לו שום היתכנות מבחינה פוליטית. אמשיך להיאבק בעניין הזה".

מנגד, שר העבודה והרווחה איציק שמולי אמר בראיון ל'רשת ב" כי לא יתמוך במהלך של החלת ריבונות אותו מוביל ראש הממשלה בנימין נתניהו. "סיפוח חד צדדי עומד בסתירה עם האינטרס הלאומי של המדינה, אין ספק שיש כרגע מוטיבציה גבוהה לרה"מ לקדם את המהלך הזה, אך אני לא אתמוך בזה. היכולת שלנו לעכב את המהלך היא הרבה יותר גדולה מתוך הממשלה", אמר השר שמולי.