ראש הממשלה החליפי הגיע לפיקוד דרום לביקור שהתמקד בזירה הפלסטינית בעזה ובכלל האתגרים בזירה הדרומית. "פנינו לשלום, יהיו עליות ומורדות ואנחנו ערוכים להכול. אנחנו לא נהיה פראיירים אם יקרה משהו בעזה", אמר לראשי הרשויות


צפו: גנץ בסיור ראשון בעוטף עזה כשר הביטחון. צילום: טל עוז / משרד הביטחון

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, ביקר היום (שלישי) בפיקוד דרום ביחד עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, אלוף פיקוד דרום הרצי הלוי ומפקד אוגדת עזה תא"ל אליעזר טולדנו. זהו הסיור הראשון שעורך גנץ במסגרת תפקידו והוא התמקד בזירה הפלסטינית בעזה ובכלל האתגרים בזירה הדרומית – ברמה הביטחונית והאזרחית. עוד סייר גנץ בגזרה ופגש לוחמים מגדוד 202 של הצנחנים הנמצאים בפעילות מבצעית.

גנץ החל את היום במפגש עם ראשי רשויות מעוטף עזה בשדרות, ולאחר מכן קיבל סקירות באוגדת עזה. ב'וואלה' דווח כי בפגישה שקיים בשדרות עם ראשי הרשויות באזור, אמר גנץ כי "המתיחות הזאת לא תיעלם, היא תישאר איתנו כמה שנים. אנחנו יודעים מיהם שכנינו. פנינו לשלום. יהיו עליות ומורדות ואנחנו ערוכים להכול. אנחנו לא נהיה פראיירים אם יקרה משהו בעזה".

בהלה בעוטף עזה: אזעקת שווא נשמעה בישובים כפר עזה, סעד, זמרת ושובה

בפגישה נכח גם השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון. על פי הדיווח של יניר יגנה ואמיר בוחבוט, גנץ פירט בפני ראשי הרשויות על תפקידו של ביטון כמי שיהיה אחראי על הנושא האזרחי במשרד. ראשי הרשויות, מצדם, העלו בפניו כמה בעיות בנושאי המיגון בעוטף עזה. גנץ אמר כי הוא יתמוך ביישובי עוטף עזה ובמועצות האזוריות "ככל שניתן" לצורך חיזוקם הכלכלי.

אחד מראשי המועצות ביקש מגנץ לחון תכניות להקמת אזורי תעשייה משותפים לישראל ולפלסטינים כדי לקדם שיתופי פעולה. לדברי הנוכחים, בפגישה גנץ לא שלל את הרעיון. ראש רשות נוסף אמר בתום הפגישה כי "היה מפגש היכרות ראשון איתו כשר ביטחון. המפגש היה טוב. לזכותו ייאמר שהוא לא הגיע לכאן בזמן מתיחות הוא הסלמה. הוא בא לשמוע אותנו, וזה חשוב".

צילומים: אריאל חרמוני / משרד הביטחון