ראש הממשלה סיכם עם נשיא קולומביה לאשרר בהקדם את הסכם אזור הסחר החופשי בין המדינות. בשיחה עם נשיא ארגנטינה הם דנו בצעדים להעמקת קשרי הסחר ונשיא ארגנטינה אמר כי הוא פועל להרחבת השת"פ בין ישראל לברזיל, פרגוואי ואורגוואי

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אמש עם נשיא קולומביה איוואן דוקה ונשיא ארגנטינה אלברטו פרננדס, שהתקשרו לברך אותו על הרכבת הממשלה החדשה בראשותו – כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

על פי ההודעה, ראש הממשלה נתניהו ונשיא קולומביה דוקה שוחחו על התגברות המעורבות האיראנית באמריקה הלטינית. נתניהו בירך על החלטת קולומביה להכריז על ׳חיזבאללה׳ ו׳משמרות המהפכה׳ כארגוני הטרור.

בנוסף, נתניהו ונשיא קולומביה סיכמו לאשרר בהקדם את הסכם אזור הסחר החופשי בין המדינות. נשיא קולומביה שיבח את הצעדים עליהם החליט ראש הממשלה לבלימת נגיף הקורונה, ואמר כי הצעדים הללו השפיעו רבות על ההתמודדות של ממשלתו עם המגפה. הנשיא דוקה הוסיף שבכוונתו לבקר בישראל עם תום משבר הקורונה.

בשיחה עם נשיא ארגנטינה, ראש הממשלה נתניהו והנשיא דנו בצעדים להעמקת קשרי הסחר בין המדינות. נשיא ארגנטינה אמר כי הוא פועל להרחבת שיתוף הפעולה בין ישראל למדינות החברות בהסכם ׳מרקוסור׳ (ארגנטינה, ברזיל, פרגוואי ואורגוואי).

כזכטר, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אתמול עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי שהתקשר לברך את רה"מ לרגל הרכבת הממשלה החדשה בראשותו. נתניהו וזלנסקי שוחחו על מימוש הסכם אזור סחר חופשי והרחבתו, קידום השקעות ישראליות באוקראינה וכן במאמצים לחידוש הטיסות בין המדינות באופן בטוח.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "הנשיא זלנסקי אמר בשיחה כי ישראל היא דוגמה למאבק אפקטיבי במגפת הקורונה. המנהיגים סיכמו כי היועץ לביטחון לאומי של הנשיא זלנסקי יגיע בקרוב לפגישה עם מקבילו בישראל, על מנת לדון בהרחבת העמקת שיתופי הפעולה בין המדינות".