הנכים חוזרים להפגין: נתיבי איילון נחסמו הבוקר לתנועה בעקבות התחדשות מחאת הנכים. המוחים קראו לשר האוצר החדש, ישראל כ"ץ ולשר הרווחה החדש, איציק שמולי, להוציא לפועל החלטת ממשלה שהתקבלה כבר לפני יותר משנתיים לשיפור תנאיהם של בעלי המוגבלויות

נתיבי איילון ממחלף שפיים לדרום נחסמו הבוקר (ראשון) לתנועה במשך כשעה עם התחדשות מחאת הנכים. בתיעוד שהגיע מהמקום נראים המפגינים מתחילים להתגודד במקום כשלצידם צמיגים בוערים. לביא נאור, דובר המחאה, אמר כי "זו עליית מדרגה במחאה, כפי שהזהרנו כל הזמן שיקרה. נמשיך לעלות מדרגות נוספות כבר בימים הקרובים".

מהמשטרה נמסר כי נרשם עומס תנועה במקום, ושוטרים מכווינים את התנועה. בתחילה המשטרה הצליחה לפתוח לתנועה נתיב אחד, אך מאוחר יותר הכביש נחסם לחלוטין בשנית. שעה לאחר החסימה, המשטרה דיווחה כי הכביש נפתח מחדש. עומסי תנועה מורגשים במקום.

מחאת הנכים חזרה לרחובות לפני כשבועיים, כשלטענת המפגינים, אף שהממשלה עצמה העבירה חוק בחודש פברואר 2018, היא לא הצליחה עד עכשיו לגבש מתווה לעוד שתי פעימות להעלאת קצבת הנכות, שעדיין רחוקה מאוד משכר המינימום בישראל. בחמשת החודשים האחרונים המתין ציבור הנכים לבשורה כלשהי בנוגע ליישום החוק, אולם זו לא ניתנה עד עכשיו.

המוחים קראו לשר האוצר החדש, ישראל כ"ץ ולשר הרווחה החדש, איציק שמולי, להוציא לפועל החלטת ממשלה שהתקבלה כבר לפני יותר משנתיים. "על שמולי ליישם אסטרטגיית יציאה מהמשבר גם של משרדו, ולוודא שכל עמותות הרווחה, המבצעות עבור המשרד פעולות ושירותים, ימשיכו לתפקד גם אחרי המשבר. כל דבר אחר, או שיהוי בשתי הפעולות האלה, יובילו אותנו לאסון חברתי", אמר אז מנכ"ל המרכז לעיוור בישראל נתי ביאליסטוק כהן, מראשי המחאה.