מתקן התפלת מים שורק. צילום: יוסי זמיר / FLASH90

דיווח: איראן ניסתה להעלות את רמת הכלור במים בישראל במתקפת סייבר

העיתון הבריטי 'הפייננשל טיימס' חושף פרטים חדשים על מתקפת הסייבר שבוצעה בחודש שעבר ע"י איראן על מתקני המים בישראל, ע"פ הדיווח הכוונה הייתה להביא לשינוי בכמות הכלור המתווסף למים מה שהיה עלול לסכן מאות ואפילו אלפי אזרחים

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

ההאקרים האיראנים שביצעו את המתקפה על מתקני המים בישראל לפני כשבוע, תכננו להעלות את כמות הכלור במים לרמה שתסכן חיי אדם – כך דיווח הלילה (שני) הפייננשל טיימס הבריטי. על פי הדיווח, השינוי ברמת הכלור היה עלול לסכן מאות ואלפי אזרחים.

לפי הדיווח, קוד שנכתב על ידי איראן הועבר ברחבי העולם, דרך שרתים בארצות הברית ובאירופה כדי להסתיר את מוצאה, ולבסוף הגיעו לבקרי התוכנה שהפעילו את משאבות המים. ארבעה גורמים ישראליים וגורם מערבי סיפרו לעיתון כי האיראנים פרצו לתוכנות שמפעילות את משאבות המים בישראל לאחר שעברו בשרתים אמריקניים ואירופיים כדי להסתיר את מקור הקוד.

לדברי הגורם המערבי, מתקפת הסייבר שמיוחסת לאיראן עלולה הייתה להוביל להשבתת המשאבות לאחר גילוי החריגה הכימית, דבר שעלול היה להותיר אלפי אזרחים ללא מים בברזים בזמן גל החום האחרון שפקד את המדינה. הוא ציין כי "במקרה הגרוע יותר, מאות אנשים היו בסיכון לחלות". עוד אמר כי מתקפת הסייבר הייתה מתוחכמת יותר ממה שחשבו תחילה בישראל. "זה היה קרוב להצליח, ולא ברור בוודאות שזה לא הצליח".

מנגד, גורם במשטר האיראני דחה בפני העיתון את ההאשמות. "איראן לא יכולה להרשות לעצמה לנסות להרעיל אזרחים ישראלים. ואם איראן עשתה זאת, איפה התגובה ההולמת הישראלית?", תהה. "החשד שלנו הוא שהישראלים רוצים עוד כסף מהאמריקנים והם המציאו את כל הסיפור. אבל האמריקנים לא טיפשים".

ראש מערך הסייבר הלאומי, יגאל אונא, התייחס בשבוע שעבר למתקפת הסייבר על מערכות המים בישראל בחודש שעבר ואמר כי "אם היא הייתה מצליחה, אם הרעים היו מצליחים, היינו, באמצע משבר הקורונה, נאלצים להתמודד עם נזק מסוים לאוכלוסייה האזרחית ואף מחסור זמני במים, או ערבוב של כלור או כימיקלים אחרים במינון הלא נכון – שיכול היה לגרום לנזק ולאסון".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell