בנט: "ריבונות היא המהלך היסטורי – אך הקמת מדינת טרור היא אסון קיומי" • צפו

יו"ר ימינה בישיבת סיעה: "איננו מכירים עדיין את פרטי התכנית והמפה - האם זה ריבונות או פלסטין". שקד: "אנחנו נתמוך בהחלת ריבונות אך לא בהקמת מדינה פלסטינית". יו''ר מועצת יש''ע: "אני אומר לא תודה לתוכנית טראמפ ולמדינה פלסטינית וכן לריבונות"

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט אמר היום בישיבת סיעת הבית היהודי כי "הנשיא טראמפ הוכיח עצמו כחבר ענק של מדינת ישראל, בשלל פעולות כולל העברת השגרירות לירושלים ובהכרה ברמת הגולן ובירושלים. על כך תודתנו הגדולה. החלת ריבונות ישראלית על שטחי ארץ ישראל היא מעשה היסטורי. אך הקמת מדינת טרור פלסטינית בלב ארצנו היא אסון קיומי. איננו מכירים עדיין את פרטי התכנית והמפה—האם זה ריבונות או פלסטין. אנחנו פועלים להשפיע ולהביא להחלת ריבונות טובה, כזו שנוכל לתמוך בה בכל כוחנו. ברגע שהמפה והתכנית יתגבשו סופית, נקבל החלטה".

בישיבת סיעה שהתקיימה בהשתתפות חברי מועצת יש"ע אמרה ח"כ כי "אנו חוזרים ומבקשים מנתניהו לראות את המפות. עליו לעמוד על כך שיתאפשרו שינויים במפות, כך שהרצף יהיה ישראלי והמובלעות פלסטיניות ולא כפי שהמצב במפות כיום: הרצף פלסטיני והמובלעות ישראליות. אנחנו נתמוך בהחלת ריבונות אך לא בהקמת מדינה פלסטינית".

יו"ר מועצת יש"ע, דויד אלחייני, אמר בישיבה כי "אני מודה מאוד לחברי הכנסת נפתלי בנט ואיילת שקד, שקיבלו אותנו הנה להגיע לישיבת הסיעה לדבר על מתווה טראמפ ועל מהלך הריבונות. אנחנו נמצאים בנקודת זמן חשובה מאוד לא רק להתיישבות אלא לכל מדינת ישראל. אני, כראש מועצה שיש לו הרבה מה להפסיד, אומר לא תודה לתוכנית טראמפ ולמדינה פלסטינית וכן לריבונות. יש לנו אחריות ציבורית לא רק ברמה שלנו, אלא על כל מדינת ישראל. לכן באנו לכאן, להציג את הסיכונים ולומר לא ניתן להקים מדינת טרור בלב מדינת ישראל".

בישיבה התייחס שר הביטחון לשעבר לנושא הקורונה ואמר כי "אנחנו עדים להתפרצויות קורונה ברחבי הארץ, שכאילו מפתיעות אותנו. אך ההפתעה נובעת רק מכך שמשרד הבריאות כמעט ולא מקיים בדיקות PCR ובדיקות סרולוגיות. הממשלה בוחרת להיות עיוורת, ואז מתוך אותו עיוורון,להכות בפטיש על כלכלת ישראל עם עוד ועוד סגרים והחמרות. הגיע הזמן לעבור ממדיניות פטיש למדיניות פינצטה. לבודד רק את הנשאים ולא לסגור שוב את ישראל. אני קורא לממשלת ישראל ולשר הבריאות להקים כבר היום מערך חירום לבדיקות, חיקורים ובידודים, כך שלא נצטרך לסגור שוב את ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן