מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון, שהוגשו לראשונה בכנסת ה-23 על ידי סיעות האופוזיציה. 67 חברי כנסת הצביעו נגד ההצעות, לעומת 42 בעד ההצעה של יש עתיד, 31 בעד הצעת הרשימה המשותפת, בעד הצעת ליברמן ו-37 בעד הצעת מר"צ

מליאת הכנסת דחתה את כל הצעות אי האמון, שהוגשו לראשונה בכנסת ה-23 על ידי סיעות האופוזיציה. ההצעה "המספר המוגזם של השרים וסגני השרים בממשלה, בתקופה בה המשק נמצא במשבר כלכלי" (יש עתיד-תל"ם) נדחתה ברוב של 67 מתנגדים מול 42 תומכים
ההצעה "ממשלת סיפוח ואבטלה אינה ראויה לאמון הציבור" הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 66 מתנגדים מול 31 תומכים ונמנע אחד.

ההצעה "מדיניות הביטחון של הממשלה החדשה והיעדר תוכנית רב שנתית לצה"ל" (ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן) נדחתה ברוב של 67 מתנגדים מול 25 תומכים ו4נמנעים. ההצעה "ממשלה מושחתת, מנופחת ומספחת" (מרצ) נדחתה ברוב של 67 מתנגדים מול 37 תומכים. ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ השתתפו בהצבעות.

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד אמר בדיון כי "אם במקום להשתמש בכסף של משלמי המיסים בשביל לעזור להם בשעתם הקשה ביותר, אתם לוקחים את הכסף ומוציאים אותו על המעון החליפי, והשיירה החליפית, והלשכה החליפית. על מאות הג'ובים המיותרים שמקיפים את הממשלה המנותקת ביותר בתולדות ישראל, אז אל תמכרו לנו שאכפת לכם. אל תמכרו לנו שלקחתם אחריות. לקחתם כסף. זה מה שלקחתם. לקחתם את הכסף של מעמד הביניים הישראלי, של העצמאים, והוצאתם אותו על עצמכם".

"עשיתם החלטה. גם בליכוד, גם בכחול לבן. להעדיף ג'ובים על פני ערכים. להתקפל מול נתניהו. זו החלטה שלכם. אתם תצטרכו לחיות איתה. היא כוללת את זה שלא מאמינים לכם יותר. הציבור מסתכל עליכם ויודע שאתם שם רק בשביל עצמכם. שלא אכפת לכם ממנו. שאתם לא ראויים לאמון", דברי לפיד.

צילום : דוברות הכנסת – עדינה ולמן

ח"כ ניצן הורוביץ: "קצת מוזר לעמוד כאן ולהביע אי-אמון בממשלה שמלכתחילה לא קיבלה את אמון הציבור בבחירות. הממשלה הזאת היא הפרה בוטה של רצון הציבור שדרש את הסתלקותו של הנאשם מבלפור מכס ראש הממשלה, ממשלה שהיא בגידה ברצון הבוחר, אבל גם אלו שרצו לתת צ'אנס ואמרו שגנץ צריך להיכנס לממשלה ולנסות להשפיע מבפנים, מסמיקים היום מבושה. רציתם אחדות, קיבלתם ממשלת ביבי החמישית, רציתם השפעה וקיבלתם ממשלה קיצונית, מסוכנת, מנופחת, מנותקת, מושחתת וימנית יותר מכל קודמותיה".

ח"כ אחמד טיבי הציג את הצעת אי אימון של מר"צ ואמר כי "זאת הצעת האי-אמון הראשונה שלנו בממשלת נתניהו החמישית, הממשלה המנופחת, ממשלת האבטלה, ממשלת הקריסה הכלכלית והממשלה שהיא מובילה לאסון אזורי ע"י סיפוח. סיפוח של מה? של שטח פלסטיני שנכבש. כבר מזמן ריסקו את חזון שתי המדינות נתניהו והמנטור החדש שלו טראמפ. הם לא מזכירים את הביטוי הזה ואם מזכירים אותו אמרו אומרים לא יהיה. וכשמרסקים את חזון שתי המדינות הולכים למשטר אחר".

צילום : דוברות הכנסת – עדינה ולמן

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הציג את הצעתו אי האימון של מפלגתו ואמר כי "אני רוצה לדבר על הביטחון, על דמגוגיה ועל שקרים. מי שזוכר ב-04/12/1981 החליטה ממשלת ישראל להחיל ריבונות ישראלית על רמת הגולן, באותו היום הממשלה הצביעה על ההחלטה, באותו יום הצעה הגיע לכנסת ובשלוש קריאות חוק רמת הגולן אושר כאן במליאה. ככה פועלים כשרוצים באמת להוביל מהלך היסטורי. הצעת החוק עברה בלי דיבורים בלי קשקושים ובלי דמגוגיה. מה קורה אצלנו? אנחנו כבר 14 חודש שומעים את הקשקושים של רוה"מ על הסיפוח של בקעת הירדן ושל יהודה ושומרון. אבל מה קורה בפועל? כשאתה עוסק רק בדמגוגיה ואתה לוקח מהלכים מדיניים חשובים והופך אותם לכלי ניגוח פוליטי, אתה פשוט נותן לכל המתנגדים להתארגן".

השר המקשר דוד אמסלם השיב בשם הממשלה: "אתם רוצים להחליף את שלטון הימין, וכל עוד ראש הממשלה נמצא בעמדה שהוא מוביל את המחנה הלאומי אתם מבינים שזה בלתי אפשרי, ולכן אתם מבינים שכדי להחליף אותו ואת מחנה הימין צריך להזיז את ראש הממשלה נתניהו וככה אתם עובדים, יש לכם שלבים בתוכנית הזו. אבל אזרחי מדינת ישראל הרי לא נתנו לזה יד, הם לא מאמינים לכם ולכן הם תומכים בראש הממשלה, שקיבל הכי הרבה קולות מאז קום המדינה".

צילום : דוברות הכנסת – עדינה ולמן

"לאחר 3 מערכות בחירות היינו צריכים להקים ממשלה במדינת, אבל מה רציתם לעשות בבחירות הקרובות? התוכנית שלכם הייתה לחוקק חוק לעצור את עם ישראל מכך שהוא בעצם יחליט ויבחר עבור המנהיג של המחנה הלאומי, אתם החלטתם שבאמצעות חקיקה כזאת או אחרת אתם בולמים את נתניהו. אם קופולה היה פה הוא היה עושה את הסנדק 4 רק עליכם, הרי אין לכם דמוקרטיה ואין לכם כלום. חוק כזה הוא חוצפה, זה מזכיר לי רק משטרים אפלים שככה מתנהגים, אתם בעצם לא מקבלים את הכרעת העם, ומעולם לא קיבלתם אותה. אתם עושים את כל השטיקים ואת כל הטריקים ואת כל המהלכים הלא דמוקרטיים על מנת להכתיב למחנה הלאומי את מי הוא ינהיג. אתם האנשים הכי אנטי דמוקרטים שיש".