צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

ממשלה מנופחת: השר להשכלה גבוהה ומשאבי המים דורש שני מנכ"לים

השר להשכלה גבוהה ומשאבי המים זאב אלקין דורש למנות שני מנכלי"ם נפרדים לכל אחד מהמשרדים הנמצאים בראשותו. אלקין: "יש סטנדרט. אלה שני משרדים שונים ולא יכול להיות מנכ"ל אחד". לפיד: "אחד למים קרים ואחד למים חמים. מנותקים נמאסתם"

על רקע המשבר הכלכלי: השר להשכלה גבוהה ומשאבי המים זאב אלקין מבקש למנות שני מנכ"לים נפרדים לכל אחד מהמשרדים שנמצאים בראשותו. המשמעות: כל מנכ"ל יקבל לשכה, עוזר, מזכירה, מנהל לשכה, דובר ונהג – כך דווח הבוקר (שלישי) ב'ידיעות אחרונות'.

אלקין הסביר את בקשתו כדרישה מקצועית, ואמר ל'ידיעות אחרונות': "יש סטנדרט. אלה שני משרדים שונים ולא יכול להיות מנכ"ל אחד. אני רוצה להביא מישהו מקצועי למים ומישהו מקצועי לחינוך. זה משהו שנלקח בחשבון מראש. בדיוק כמו שאצל אריה דרעי יש מנכ"ל אחד למשרד הפנים ומנכ"ל אחד למשרד הנגב והגליל. כשהייתי השר להגנת הסביבה ושר ירושלים – אף אחד לא העלה על הדעת שיהיה מנכ"ל אחד".

השר למשאבי מים הוסיף: "אפשר להתווכח אם צריך את המשרדים ולי יש טענות למה צריך אותם, אבל ברגע שיש שני משרדים אין שאלה לגבי זה שצריך שני מנכ"לים. עד היום הנושאים נוהלו על ידי שני מנכ"לים שונים: מנכ"ל משרד החינוך ומנכ"ל משרד האנרגיה".

נכון לעכשיו,לשר אלקין אין לשכה משלו עד שמנהל הדיור הממשלתי יכשיר את השטח שנמצא עבורו ברשות המים. כמו לשאר השרים הוא נודד ממקום למקום ומקיים ישיבות במקומות שונים כמו במשרדי המל"ג, רשות המים, ואפ' פגישות מהרכב שלו. השר למשאבי המים אמר ל'ידיעות': "אני שר פעיל. אני לא מחכה עד שימצאו לי לשכה קבועה, צריך לעבוד".

יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד הגיב הבוקר בציוץ בחשבון הטוויטר שלו לפרסום על דרישת אלקין לשני מנכ"לים וכתב: "אחד למים קרים ואחד למים חמים. מנותקים נמאסתם".

בתוך כך, השר זאב אלקין התייחס הבוקר בראיון ל'רשת ב" לפרסום ואמר, "כשתראה את מי מיניתי למנכ"ל משרד משאבי המים, תראה שהפרסום זה עבודה עיתונאית רשלנית. לא תהיה תוספת תקנים לשירות המדינה. כשיש עיתון שמנהל קמפיין נגד הליכוד אז האמת בצד אחד והכותרת בצד אחר".

השר להשכלה גבוהה ומשאבי המים התייחס לממשלה המנופחת ואמר: "תחום האחריות של משרד משאבי המים הרבה יותר גדול ממשרדי ממשלה חדשים ואפילו ותיקים. המשרד אחראי על הרבה מאוד פרויקטים שמשפיעים על הכיס של כל אזרח – אם יתייקרו המים ישלמו הרבה יותר".

5 תגובות

כי יש לו שני תפקידים.. השכלה גבוהה ומשאבי מים..

אפשר להבין

איזה סנוב

לא יודע עם לצחוק או לבכות

מנכ"ל למים חמים ומנכ"ל למים קרים!?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *