צילום: Flash90     

גורמים בכנסת: "נתניהו יביא להצבעה רק את החלק של החלת הריבונות"

לקראת סיפוח: גורמים בכנסת המעורים בפרטי השיחה שנערכה אמש בין רה"מ וראשי מועצת יש"ע אומרים, כי יתכן ונתניהו יביא להצבעה בכנסת רק את החלק של החלת הריבונות. מלשכת רה"מ נמסר: "מחויבים לנהל משא ומתן על בסיס תוכנית טראמפ"

גורמים בכנסת המעורים בפרטי הפגישה שנערכה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי מועצת יש"ע, טוענים שרה"מ מתכוון לעשות הפרדה בין ההכרזה הפומבית בנוגע ל"תוכנית השלום" של הנשיא טראמפ, לבין מה שהוא יביא להצבעה בכנסת – כך דווח הבוקר (רביעי) ב'כאן חדשות'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי זאב קם, נתניהו צפוי להודיע שהוא מקבל את תוכנית טראמפ כבסיס למו"מ רק כדי לרצות את האמריקנים, אבל ברור שנתניהו אינו יכול להביא את את התוכנית המלאה לאישור הכנסת, וזאת לאור ההתנגדות שהוא מקבל בימין. לכן להצבעה בכנסת יובא רק החלק של החלת הריבונות, שוכה לרוב בכנסת.

בנוסף, הנוכחים בפגישה אתמול הבינו שכדי לא לגרום לכעס בהתיישבות, ראש הממשלה נתניהו לא יזכיר את המילים "מדינה פלסטינית" באותה הכרזה צפויה של תמיכה בתוכנית טראמפ. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה חזר ואמר כי הוא מחויב לנהל משא ומתן על בסיס תוכנית טראמפ ובמקביל ממשיך במתווה החלת הריבונות".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר הבוקר בריאיון ל'רשת ב" כי הוא מוטרד מנושא החלת הריבונות:"ההסכמה של ממשל ארצות הברית לא שווה את הסיכון של המדינה בהקמת מדינת טרור או חלילה בהפקרת עשרות אלפי מתיישבים לסכנת חיים ביישובים מבודדים", דברי דגן.

כזכור, אמש דווח ב'כאן חדשות' כי ראשי רשויות ביהודה ושומרון שנכחו בפגישה הטעונה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבלו את הרושם שהאמריקנים לקחו בימים האחרונים כמה צעדים אחורה, ויש אפשרות שלבסוף הם לא יתנו את האור הירוק להחלת הריבונות בבקעת הירדן והישובים היהודיים ביהודה ושומרון. לדברי ראשי הרשויות שנכחו בפגישה, ראש הממשלה אמר להם כי "אם נקבל את הריבונות, נצטרך לתת משהו בתמורה".

לטענתם, הדבר הזה הוא הסכמה עקרונית למשא ומתן להקמת מדינה פלסטינית. על פי הדיווח של כרמל דנגור, הניסיון של ראשי מועצת יש"ע לנתק את הקשר בין החלת הריבונות לבין נכונות למשא ומתן עם הפלסטינים, לא צלח. נתניהו אמר להם כי בתוכנית אחרת, של

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן