אילוסטרציה גבול ירדן. צילום: יניב נדב / Flash90     

דיווח: 5 אזרחים ירדנים נעצרו בחשד שתכננו פיגועי התאבדות בישראל

גורם ירדני שצוטט בסוכנות הידיעות אומר כי, 5 אזרחי ירדן נעצרו לפני ארבעה חודשים והועמדו לדין בארצם, בחשד שתכננו לבצע פיגועי התאבדות נגד מטרות ישראליות ביו"ש. ע"פ כתב האישום אחד החשודים ביקר בעזה שם אימנו אותו להכין מטענים וחגורות נפץ

5 תושבי ירדן נעצרו בחשד שהתכוונו לבצע פיגועי התאבדות נגד מטרות ישראליות ביהודה ושומרון – כך דווח הלילה (רביעי) ב'סוכנות הידיעות הצרפתית AFP'. גורם ירדני אמר כי, משפטם של החשודים, כולם אזרחים ירדנים, החל לאחרונה בבית המשפט לביטחון המדינה, בית משפט צבאי שלרוב שופט בסוגיות טרור.

הגורם שצוטט בסוכנות הידיעות הוסיף כי, "מערכת המשפט החלה לאחרונה בהליכים משפטיים נגד חמישה אנשים בחשד לפעילות טרור, שאנשי המודיעין סיכלו כבר בחודש פברואר". הגורם לא ציין מדוע הפרטים התפרסמו דווקא עכשיו. ומישראל לא הגיעה תגובה לדיווח בסוכנות הידיעות AFP.

לפי כתב האישום נגד החמישה, אחד מהם ביקר ברצועת עזה ב-2007, שם אימנו אותו להכין מטענים וחגורות נפץ. הוא חזר לירדן ב-2010, ושבע שנים לאחר מכן גייס ארבעה נוספים, שתכננו להסתנן לגדה המערבית ולבצע פיגועי התאבדות באוטובוסים וברכבות, ונגד מטרות ישראליות אחרות.

הפרסום מגיע על רקע דבריו של שר החוץ הירדני איימן א-ספדי שאמר אתמול כי על הקהילה הבינלאומית למנוע יישום של כל החלטה ישראלית לסיפוח השטחים, "כדי להגן על השלום ועל החוק הבינלאומי". א-ספדי, שדיבר על רקע ההצהרות מהממשלה על החלת הריבונות בגדה המערבית, הזהיר מהשלכות "עסקת המאה" של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, שאותה כינה "תכנית הסיפוח".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *