יו"ר הבית היהודי נגד חלקים בתוכנית טראמפ: "לא נקבל הקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי מולדת. אתנגד לכל אזכור של הכרה במדינה פלסטינית בחקיקה שתבוא. לא נקבל הקפאת בנייה. שלחנו את המתיישבים ואי אפשר לקבל מצב של חניקה של ישובים"

יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ התייחס היום (שישי) לעסקת המאה ואמר כי "ערב החלת הריבונות ביהודה ושומרון אנו נמצאים בצומת דרכים היסטורי. המעצמה הגדולה בעולם, והעומד בראשה הנשיא דונלד טראמפ, מכירים בזכותנו על הארץ שלנו. איננו צריכים אישורים על הבטחת הארץ, אך העובדה שמדינה בסדר גודל של אמריקה מכירה בארץ ישראל כמולדתו ההיסטורית של העם היהודי איננה דבר של מה בכך".

הוא דחה את הביקורת על ארה"ב ואמר כי "הנשיא טראמפ הוא ידיד אמת של מדינת ישראל ואני בטוח שכוונותיו לטובת מדינת ישראל. הדבר הוכח בהכרה בגולן ובירושלים ובהעברת השגרירות האמריקאית לבירה. נשיאים רבים דיברו, אבל הוא עשה ועושה. אין ספק שידידותו הגדולה של ראש הממשלה נתניהו והנשיא טראמפ הביאו אותנו למצב של הכרה בין לאומית ביהודה ושומרון.

עוד הוסיף כי, "תכנית המאה טומנת בחובה הזדמנות גדולה. הזדמנות היסטורית להחלת הריבונות שלנו ביהודה ושומרון. חלום שחלמנו עליו מאז חבלי ארץ אלו שוחררו בשנת 1967. אותם חלוצים, מתיישבים אשר חירפו נפשם למען אחיזתנו בקרקע התפללו לרגע הזה".

עם זאת, אמר כי "יש בתכנית סעיפים שלא נוכל לקבל. לא נקבל הקמתה של מדינה פלסטינית בשטחי מולדת. אתנגד לכל אזכור של הכרה במדינה פלסטינית בחקיקה שתבוא. לא נקבל הקפאת בנייה. מדינת ישראל שלחה את המתיישבים ואי אפשר לקבל מצב של חניקה של ישובים".

לסיום אמר השר לעייני ירושלים ומורשת כי, "זו הזדמנות פז שחייבים לנצל אך אל לנו לקבל החלטות שיגרמו לנזק לטווח הארוך למדינת ישראל ולערכים שלנו. נתמוך בהחלת הריבונות ונדחוף אותה בכל הכוח. ונתנגד לצעדים שיקדמו הקמת מדינה נוספת בין הירדן והים".