Share on whatsapp

צילומסך טוויטר

בכיר באמירויות לעיתון ישראלי: "סיפוח יפגע בנורמליזציה ויצית גל אלימות"

שר המדינה באיחוד האמירויות הערביות ושגריר האיחוד בוושינגטון במאמר לעיתון 'ידיעות אחרונות' לקראת החלת הריבונות: "סיפוח יהפוך על ראשן, בוודאות ובאופן מיידי, את כל השאיפות הישראליות לקשרי ביטחון, כלכלה ותרבות משופרים עם העולם הערבי"
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • הכנות אחרונות למופע 'חבורת תריג בין הזמנים 2'

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

שר באיחוד האמירויות ושגריר המדינה בוושינגטון, יוסף אל-עוטייבה, כתב הבוקר (שישי) מאמר מיוחד ב'ידיעות אחרונות' נגד החלת הריבונות שמתכננת ישראל ביהודה ושומרון. הבכיר ממדינת המפרץ הבהיר כי ישראל לא תרוויח מהמהלך והזהיר כי הדבר יפגע במאמצי הנורמליזציה עם העולם הערבי.

אל עוטייבה כותב במאמרו כי, "עד לזמן האחרון דיברו מנהיגים ישראלים בהתלהבות על נורמליזציה ביחסים עם איחוד האמירויות הערביות ומדינות ערביות נוספות. אבל דיבורים אלה עומדים בסתירה לתוכנית הסיפוח הישראלית".

"בהיותה פעולה חד-צדדית ומחושבת, הכרזה על סיפוח מהווה השתלטות לא חוקית על אדמה פלסטינית. היא מתריסה נגד הקונצנזוס הערבי – ולמעשה גם הבינלאומי – בנוגע לזכות הפלסטינית להגדרה עצמית. היא תצית אלימות ותעורר את הקיצונים. היא תשלח גלי הדף ברחבי האזור. והיא בעיקר תשפיע על ירדן, אותה ירדן שמהיציבות שלה – שלעיתים מתקבלת כדבר מובן מאליו – מרוויח האזור כולו ומרוויחה ישראל במיוחד".

השר הבכיר הוסיף כי, "במשך שנים גילתה איחוד האמירויות תמיכה בלתי נלאית בשלום במזרח התיכון. קידמנו מעורבות וצמצום סכסוכים, עזרנו ליצור תמריצים – גזרים במקום מקלות – ומיקדנו את תשומת הלב שלנו בדברים שיכולים להועיל לכל הצדדים. התנגדנו באופן עקבי ופעיל לאלימות מכל הצדדים: הגדרנו את חיזבאללה "ארגון טרור", הוקענו את ההסתה של חמאס וגינינו את הפרובוקציות הישראליות. ובכל העת הזו נותרנו תומכים נלהבים של העם הפלסטיני וחסידים ותיקים של יוזמת השלום הערבית".

"ניהלנו דיפלומטיה שקטה ושלחנו מסרים פומביים מאוד כדי לשנות את הדינמיקות ולקדם את האפשרי. הייתי אחד משלושת השגרירים הערבים בחדר המזרחי בבית הלבן כשהנשיא טראמפ חשף את תוכנית השלום שלו בינואר. עבדתי צמוד גם עם ממשל אובמה, כולל על תוכנית לצעדים לבניית אמון שהייתה מעניקה יתרונות משמעותיים לישראל – בדמות קשרים משופרים עם מדינות ערב – בתמורה לאוטונומיה גדולה יותר והשקעה בפלסטין", דבריו של יוסף אל-עוטייבה.

לסיום כותב שר המדינה באיחוד האמירויות הערביות ושגריר האיחוד בוושינגטון כי, "באיחוד האמירויות, ובחלק גדול מהעולם הערבי, היינו רוצים להאמין שישראל היא הזדמנות, לא אויב. אנו ניצבים בפני יותר מדי סכנות משותפות ורואים את הפוטנציאל הענק לקשרים חמים יותר. החלטה של ישראל לספח תהיה סימן שאי-אפשר לטעות לגביו באשר לשאלה האם היא רואה את הדברים באותו אופן".

כתבות קשורות

זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו
התאונה בחזור ממירון: הרגע בו עלה האוטובוס על גדר ההפרדה • צפו
איש התקשורת שיתף את הנס שאירע לו: "בנותי היו הופכות ליתומות" • צפו
אברומי ברקו ותזמורתו מבצעים מחרוזת משירי ישי ריבו
"ההונאה היקרה בהיסטוריה": זה הסכום שהממשלה המנופחת עולה לאזרחים

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן