גנץ: "ההתלהמות כלפי השופטים ושומרי הסף מסוכנת, אפעל לגדוע אותה" • צפו

ראש הממשלה החליפי בסיור במשרד המשפטים: "נעמוד כחומה בצורה בכדי שאתם, השופטים וכל עובדי הציבור בישראל תוכלו למלא את תפקידכם ללא מורא וללא משוא פנים". עוד הוסיף: "באתי להביע בפניכם את הערכתי ותמיכתי הבלתי מסויגת"

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם


נאום גנץ במשרד המשפטים. צילום: טל עוז / משרד הביטחון

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, ערך היום (ראשון) סיור מקצועי ראשון מחוץ למערכת הביטחון במשרד המשפטים ביחד עם שר המשפטים, אבי ניסנקורן. גנץ וניסנקורן סיירו במשרד ונפגשו עם בכירי המשרד ובהם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט ומ"מ מנכ"ל המשרד, סיגל יעקבי.

גנץ אמר כי "בחרתי להיות כאן היום בסיור הראשון שלי שאינו במסגרת מערכת הביטחון, משום שהמשרד הזה הוא המשענת של הדמוקרטיה הישראלית; עמדתי על כך שהוא יהיה בידי כחול לבן, משום שהוא הביטוי המעשי לכך שחרטנו על דגלנו את השמירה על שלטון החוק".

"לשם כך ייעדתי את המשרד הזה לאבי ניסנקורן. אדם מנוסה פוליטית, בעל ידע משפטי, ישר דרך, שיידע להיאבק גם עבורכם וגם לערוך שינויים אם נדרש, באופן נכון ותוך דיאלוג וראיית הטוב המשותף. התברכנו בו כולנו- אבי המון בהצלחה. באתי לכאן קודם כל כדי לשמוע וללמוד על האתגרים, וגם בכדי להביע בפניכם את הערכתי ותמיכתי הבלתי מסויגת במערכת אכיפת החוק כולה".

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

גנץ התייחס בדבריו למכתב האיומים על שופטת העליון, ענת ברון ואמר כי "היום נחשפנו למכתב איום שהופנה לשופטת בבית המשפט העליון, אני יודע שחלק מהנוכחים כאן בחדר הסתובבו או מסתובבים עדיין עם אבטחה צמודה – האווירה העכורה הזו וההתלהמות כלפי שומרי הסף ואנשי החוק במדינת ישראל מסוכנת לחברה שלנו. אני מגנה אותה בכל תוקף ואני אפעל בכל כוחי בכדי לגדוע אותה. אבי, כל חבריי ואני נעמוד כחומה בצורה בכדי שאתם, השופטים וכל עובדי הציבור בישראל תוכלו למלא את תפקידכם ללא מורא וללא משוא פנים".

יו"ר כחול לבן הוסיף לגבות את אנשי מערכת המשט ואמר כי "אתם כאן במשרד המשפטים- בפרקליטות ובאגפים השונים, שליחי ציבור ישרים, העושים את עבודתם נאמנה. אמרתי לאבי בעבר ואני אומר לכם גם היום- שיש לו ולכם גיבוי מלא ואנחנו נשמור על המערכת הזו עצמאית ומתפקדת- ללא שום פשרות. אנחנו רוצים וצריכים לעבוד איתכם, למען החברה הישראלית כולה. אני איני רואה בכם מחסום- אלא מסננת, שמאפשרת לנו להוציא תחת ידינו את החוקים, את התקנות ולהתנהל באופן נקי וראוי".

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

עם זאת הוסיף כי "כמו כל מערכת, אין מקום חף מטעויות. אינני מצפה מאף אחד בשלטון או במקום אחר להפוך לאומר הן. אני סבור שגם במשרד המשפטים וגם במערכת אכיפת החוק יש מה לשפר. נדרשת ביקורת אפקטיבית, נדרש גיוון, וראוי לבחון גם את אופן האיזון הרחב בין הרשויות. ההגעה שלי לכאן היא כדי לומר לכם באופן חד וברור- כן לביקורת עניינית- לא לביקורת הרסנית".

שר הביטחון הוסיף כי "חוות הדעת שנכתבות פה מגינות על חיילי צה"ל ומפקדיו וגם עלינו הפוליטיקאים, שומרות על זכויות האדם, ומאפשרות למחוקקים לחוקק ולממשלה לממש את יעודה ומדיניותה. ואת כל זה לעשות זאת בדרך הישר, תוך הקפדה על לשון החוק ורוחו, ותוך הימנעות ומניעה של שחיתות ציבורית".

5 תגובות

אם בקרוב יהיה פתיחת תיק חקירה נגד גנץ על המימיד החמישי נראה אייך ידבר כשזה יקרה……

בדיוק בגלל זה הוא מלקק ומתחנף. בכדי שלא יפתחו נגדו

תראה את מנדלביט מחייך ומרוצה עכשיו הוא קיבל אישור מגנץ לפתוח בחקירה לא חושב שיעזור לו ההתחנפות …..

חחחחחחחח

יוסי היקר, נתניהו התחנף וךא הלא הלך לו, אז למה שלגנץ יילך?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell