צילום: דוברות הרשות השופטת

משפט חוזר: העליון פסל הרשעה בשוחד של השופטת במשפט נתניהו

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן שעומדת בראש ההרכב במשפט נתניהו, הרשיעה את מירז בשוחד וגזרה עליו 10 חודשי מאסר בפועל. בית המשפט העליון קיבל את בקשתו לביצוע משפט חוזר. מדובר בפעם ה-33 בלבד שבה מאושר משפט חוזר בישראל

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

בית המשפט העליון אישר השבוע באופן חריג לקיים משפט חוזר בעניינו של חוקר רשות המסים ליאור מירז, שהורשע בקבלת שוחד ממקורבו, לאחר שהודה כי מסר לו מידע מחקירות שעסקו בו בעבור תמורה כספית. המשנה לנשיאת העליון, חנן מלצר, קבע כי מירז הודה לאחר שמדובבים הפעילו עליו לחץ, והטיחו בו "אמירות אשר יכולות להתפרש כאיומים".

מלצר אישר לקיים משפט חוזר בשל סתירה בין הכרעות בתי המשפט המחוזיים בשני משפטים שדנו בהודאה – בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי ההודאה ניתנה ברצון חופשי, ואילו בית המשפט המחוזי בירושלים קבע כי ההודאה ניתנה תחת איומי המדובבים. מדובר בפעם ה-33 בלבד שבה מאושר משפט חוזר בישראל.

שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים רבקה פרידמן-פלדמן שעומדת בראש ההרכב במשפט נתניהו, הרשיעה את מירז בשוחד וגזרה עליו 10 חודשי מאסר בפועל. בית המשפט דחה את הערעור של מירז על הרשעתו, אך הוא הגיש בקשה למשפט חוזר, מאחר שלטענתו המדובבים בתא המעצר חילצו ממנו הודאה באמצעים פסולים, והיום בית המשפט העליון קיבל את הבקשה למשפט חוזר.

את ההחלטה לפסול את פסק הדין קיבל המשנה לנשיאת העליון, השופט חנן מלצר, שכתב בהחלטתו בין היתר כי "לאחר ששבתי ובחנתי את ההכרעות הסותרות ואת השוני במסכתות הראייתיות שנפרסו בשני המקרים, הגעתי לכלל מסקנה כי מקרה זה הינו אחד מאותם מקרים נדירים שבהם ראוי, לשיטתי, להורות על עריכת משפט חוזר למבקש, חרף הפער הראייתי הכללי שהתקיים בנידון, ומכוח הדוקטרינה של ההגנה מן הצדק".

הנאשם, ליאור מירז, עבד בשנת 2010 במחלקת חקירות מע"מ ומכס ברשות המיסים. במסגרת תפקידו נודע לו על חקירה שנערכה, בין היתר, כנגד אדם בשם אברהם סיבוני, שאותו הכיר באופן אישי. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, מירז אמנם הודר מהחקירה בשל היכרותו עם סיבוני, אך הוא עשה יד אחת עם בכיר ברשות המיסים בשם אילן יוסף, וסיפקו לסיבוני פרטים מתוך חקירתו, תמורתם שילם סיבוני לשניים 30 אלף שקלים.

הראיה המרכזית נגד מירז היתה הודאה שמסר בפני מדובב במסגרת תרגיל חקירה. לתאו של מירז הוכנסו כמה מדובבים, והוא אמר להם שהוא עצור בגלל עבירות סחר בחומרים מסוכנים. בשיחה שיזמו שוטרים מחוץ לתא, "נחשף" כי הוא עצור בשל עבירות מע"מ, ואז החלו המדובבים להטיח במירז שהוא שוטר סמוי. האווירה בתא הפכה מתוחה, ומירז שביקש לתרץ מדוע שיקר, טען שעשה זאת בעצת עורך דינו, אך המדובבים הטיחו בו בצורה מאיימת שהוא שקרן ושוטר סמוי, עד שהועבר לתא אחר.

הפיכת החלטת המחוזי נחשבת לנדירה, אך לא פחות מכך, היא מעניינת בשל כך שמדובר בראש ההרכב של משפט נתניהו, המואשם בין היתר בשוחד. מירז הספיק לרצות עשרה חודשי מאסר.

2 תגובות

מישפט שופטי כסדום היינו לעמורה דמינו

???????
כאילו מישהו חשב אחרת
???????

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן