צילום: פלאש 90

דיווח: ראש המוסד נפגש לאחרונה עם בכיר בהנהגה המצרית

הבכיר הישראלי נפגש עם שר המודיעין המצרי וסיכם איתו כי אחרי שישראל תחיל ריבונות - מצרים וירדן יפרסמו גינוי למהלך, אבל לא ינקטו צעדים קיצוניים. השר המצרי עדכן את כהן כי עדיין אין הסכמה מול חמאס על תגובת הארגון, אך העריך ש"לא ישבור את הכלים"

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • "ילד החלאקה שהיה על הכתפיים ניצל, האב נפטר"

  תוכן מקודם

ראש המוסד יוסי כהן נפגש לאחרונה עם מלך ירדן עבדאללה, אבל לא רק איתו, אלא גם עם בכיר בהנהגה המצרית ודן איתו בהחלת הריבונות ביהודה ושומרון ובבקעת הירדן – כך דווח ב'כאן חדשות'. עיתון קטרי פרסם כי ראש המוסד שוחח עם שר המודיעין המצרי כמאל עבאס.

לפי הדיווח, השניים הגיעו לסיכום כי אחרי שישראל תודיע באופן רשמי על החלת הריבונות – מצרים וירדן יפרסמו גינוי למהלך, אבל לא ינקטו צעדים קיצוניים. נוסף על כך, דיווח העיתון הקטרי שהשר המצרי עדכן את ראש המוסד כי עדיין אין הסכמה מול חמאס על תגובת ארגון הטרור להחלת הריבונות, אבל העריך שחמאס לא ישבור את הכלים.

חמאס מאיים על ישראל: "סיפוח הוא הכרזת מלחמה – נגרום לאויב להתחרט"

פקיד ישראלי בכיר חשף מוקדם יותר כי ראש המוסד יוסי כהן ביקר בירדן בימים האחרונים, נפגש עם המלך עבדאללה והעביר לו מסר מראש הממשלה בנימין נתניהו בעניין החלת הריבונות. לדברי גורם ישראלי, אחד הנושאים המרכזיים שעלו בפגישה היו ההתנגדות הירדנית לכוונת הממשלה להחיל ריבונות בבקעת הירדן.

כהן העביר מסרים מנתניהו למלך עבדאללה, נוכח המתיחות בין ארמון המלוכה לבין לשכת ראש הממשלה והיחסים הצוננים בין הצדדים. גורמים ישראלים ציינו כי המלך חושש מכך שהריבונות תוביל למהומות ביהודה ושומרון, ואלה יגלשו לירדן ויערערו את יציבותה. אולם, הגורמים הישראליים ציינו כי הרחוב הפלסטיני אדיש לתכנית החלת הריבונות המתקרב ולכן לא סביר שבירדן יתפתחו מהומות.

לפי דיווחים נוספים השיחה בין ראש המוסד לבין המלך, נעשתה כחלק ממהלך רחב ואינטנסיבי של העברת מסרים למדינות ערב המתונות, לקראת הריבונות. העברת המסרים נעשית גם בכלים פומביים, כגון הריאיון שהעניק השבוע, שר המודיעין אלי כהן, לעיתון הסעודי, אילף, ובשיחות שקטות שעושים נציגים ישראלים מול בכירים במדינות ערב.

בישראל מעריכים שחלק עיקרי מהביקורת הפומבית שיש במדינות ערב על תכנית החלת הריבונות הצפוי הן לא מאמינות בו אלא רק נדרשות לומר אותן, משום שהסוגיה הפלסטינית נמצאת אצלן במקום נמוך בסדר העדיפויות.

במקביל, שר החוץ הירדני איימן ספאדי הצהיר כי "ירדן מתנגדת גם לסיפוח חלקי שיכלול את גושי ההתנחלויות מעלה אדומים, אריאל וגוש עציון. זאת, לדבריו, משום שמהלך כזה יפצל את הגדה המערבית וימנע הקמת מדינה פלסטינית בת-קיימא". את הדברים אמר בריאיון לערוץ הירדני "אל-ממלכה".

חילוקי הדעות נחשפים: הרמטכ"ל וראש המוסד הציגו עמדות שונות לקיבנט

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן