התעשייה האווירית וחברת ההזנק איירון דרון מודיעות על חתימת הסכם לשיתוף פעולה, במסגרתו התעשייה האווירית תשלב יכולות יירוט למערכת אנטי רחפנים המתקדמת/ הרחפן המיירט מסוגל לפעול ביום ובלילה ומשוגר מתחנת עגינה חדשנית

התעשייה האווירית וחברת ההזנק איירון דרון (Iron Drone) מודיעות על חתימת הסכם לשיתוף פעולה, במסגרתו התעשייה האווירית תשלב יכולות יירוט למערכת אנטי רחפנים המתקדמת Drone Guard. חברת איירון דרון מתמחה בפיתוח רחפנים אוטונומיים ליירוט רחפנים, שכעת משולבות במערכת אנטי הרחפנים של אלתא. הרחפן המיירט מסוגל לפעול ביום ובלילה ומשוגר מתחנת עגינה חדשנית המאחסנת מספר רחפנים מוכנים לפעולה וניתנים להפעלה בקצב מהיר באופן המאפשר התמודדות בו-זמנית עם מספר מטרות ונחילים.

יותר ממאה יחידות של מערכת האנטי רחפנים, שמפותחת ומיוצרת בחטיבת אלתא ומשמשת לאיתור, לזיהוי ולשיבוש פעילות רחפנים נמכרו עד כה ברחבי העולם. שיתוף הפעולה עם איירון דרון נחתם כחלק ממדיניות של התעשייה האווירית לקידום שיתופי פעולה עם חברות הזנק, במטרה לשלב טכנולוגיות ייחודיות במערכות הקיימות ולשפר את ביצועיהן. אלתא הינה מובילה עולמית בתחום החישה מרחוק והמכ"מים, מפתחת מערכות פורצות דרך ואסטרטגיות כגון מטוסי משימה, מערכי סייבר לאומיים, מערכות רובוטיקה יבשתית, הגנה מפני רחפנים, מערכות הגנת מולדת ועוד.

מנהל מפעל היבשה באלתא, התעשייה האווירית, צביקה ירום: "החתימה על הסכם שיתוף פעולה זה ושילוב יכולות יירוט למערכת ה- Drone Guard מספקים פתרון ייחודי עבור מגוון רחב של איומים. המערכת משלבת את הידע והניסיון ארוך השנים של אלתא בתחומי המכ"ם, המודיעין והבינה המלאכותית יחד עם הפתרון הייחודי של איירון דרון ליירוט קינטי של רחפנים. האינטגרציה בין המערכות כבר הוכחה והודגמה במספר ניסויים, ואנו כבר נמצאים בשלבי שיווק של הפתרון המשותף. מערכת Drone Guard הינה חלק מהפתרונות שמציע מפעל היבשה שמוקם בימים אלו בבאר שבע בהשקעה של למעלה ממאה מיליון שקלים, לטובת בניית תשתיות טכנולוגיות חדשניות ויישום מחקר ופיתוח בתחומי היבשה".

מנכ"ל איירון דרון, מתן מלמד: "שיתוף הפעולה האסטרטגי עם אלתא מבית התעשייה האווירית הוא אבן דרך משמעותית לאיירון דרון. שילוב הכוחות בין היכולות המתקדמות של מערכת Drone Guard לבין יכולות הניהוג והביות המתקדמות של איירון דרון מהווים מכפיל כוח עסקי וטכנולוגי".