ח"כ ניצן הורוביץ במתקפה על השגריר פרידמן: "חוץ מהשגריר האמריקאי פרידמן, אין אף אחד שתומך בסיפוח". ח"כ זנדברג: "האלימות המשטרתית לא מדלגת על אף ציבור בישראל, והיא מסוכנת בעיקר לאוכלוסיות החלשות. ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה, זו מדיניות"


דברי הורוביץ בפתח ישיבת סיעת מר"צ. צילום: ערוץ כנסת

יו"ר מר"צ ח"כ ניצן הורוביץ יוצא היום (שני) במתקפה חריפה על שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן ואומר כי "חוץ מהשגריר האמריקאי פרידמן, אין אף אחד שתומך בסיפוח. לא בממשל האמריקאי, לא בקרב ידידי ישראל בעולם, מנהיגי מדינות, שכנים, ירדנים, פלסטינים, אירופאים, בצמרת צה"ל. איש אינו מבין את אובססיית הסיפוח. מדובר בעניין שבו השגריר דייוויד פרידמן מייצג רק את עצמו".

ח"כ יאיר גולן אמר בישיבת סיעה כי "מעבר לכך שאנחנו כמובן מתנגדים לסיפוח – מישהו יודע מה התוכנית? מה רוצים לספח? איך אפשר לדון בתוכנית גורלית למדינת ישראל מבלי להבין בכלל מה מונח על הפרק. הרי זה טירוף מערכות מוחלט. וכל זה נעשה על ידי ממשלת ענק, בזבזנית שהמושג דוגמא אישית רחוק ממנה שנות אור. אז בהזדמנות זו אני רוצה לומר שאנחנו נמשיך להילחם על דמותה של מדינת ישראל עד שננצח".

יו"ר הסיעה ח"כ תמר זנדברג התייחסה בישיבה לאלימות המשטרה ואמרה כי "ביום רביעי אעלה למליאת הכנסת הצעה לועדת חקירה פרלמנטרית בנושא אלימות המשטרה. האלימות המשטרתית לא מדלגת על אף ציבור בישראל, והיא מסוכנת בעיקר לאוכלוסיות החלשות ולאלה שנתפסים מאיימים פוליטית. ערבים, חרדים, יוצאי אתיופיה, מפגינים נגד השחיתות, שמאלנים. זו לא טעות, זו מדיניות. הגיע הזמן שהמשטרה תתן דין וחשבון לכנסת על הפעולות שלה".