בצעד סמלי לחלוטין, טהרן אף דורשת מהאינטרפול להוציא צו הסגרה בינלאומי נגד נשיא ארה"ב, ומעורבים נוספים בחיסול מפקד כוח קודס. "טראמפ יועמד לדין לאחר סיום כהונתו", הכריז עלי אלקאסימר, התובע הכללי האיראני, שחתם על הוצאת הצו

איראן פרסמה צו מעצר וביקשה עזרה מהאינטרפול כדי לעצור את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ועשרות אנשים אחרים שלטענתה אחראים לחיסול רב המרצחים קאסם סולימאני – כך אמר היום (שני) תובע מקומי. התובע עלי עלקסימהר אמר כי טראמפ ועוד יותר מ-30 אנשים נוספים, שלטענת טהראן היו מעורבים בתקיפה שבה חוסל סולימאני ב-3 בינואר בבגדאד, נאשמים ב"רצח ובטרור".

התובע האיראני טען כי איראן תמשיך לדרוש את הסגרתו של הנשיא גם לאחר שיסיים את תפקידו כנשיא והדגיש כי איראן פנתה לארגון הקישור המשטרתי העולמי, האינטרפול במטרה שיסייעו בהסגרת הנאשמים לאיראן. "ביקשנו מארגון האינטרפול לפרסם 'הודעה אדומה' על מנת לאתר ולעצור את האישים המערבים", אמר התובע האיראני.

בריאן הוק, שליח ארצות הברית לענייני איראן, שהשתתף היום בשיחות בריאד, התייחס לצו שאיראן הוציאה נגד נשיא ארה"ב טראמפ ואמר: "פרופגנדה זולה שאינה נלקחת ברצינות". ברשת BBC בשפה הפרסית דיווחו שלא התקבלה באינטרפול כל תביעה רשמית מצד איראן נגד דונלד טראמפ.

כזכור, ב-3 בינואר בתחילת השנה חיסל חיל האוויר האמריקני את מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה הגנרל קאסם סולימאני. לפי דיווח שעלה באותם ימים ברשת "פוקס ניוז", הכוחות נסעו במרחק של כ-800 מטרים משיירתו של סולימאני, והגיעו אליו לאחר שכטב"ם של חיל האוויר שיגר כמה טילים לעבר רכבי השטח של הגנרל ופמלייתו.

כנקמה על חיסול סולימאני, איראן שיגרה טילים לעבר בסיסים אמריקניים בעיראק. שעות ספורות לאחר מתקפת הטילים, מחשש לתגובה אמריקנית (שלא התממשה בסופו של דבר), מערך ההגנה האווירי של משמרות המהפכה הפיל בטעות מטוס נוסעים אוקראיני ליד טהרן, שאותו הוא חשב בטעות לטיל שיוט. באסון נהרגו 176 איש.