צילמוסך פייסבוק

דיווח: הפלסטינים מוכנים לחידוש המו"מ עם ישראל וחילופי שטחים

יממה לפני התאריך להחלת הריבונות: סוכנות הידיעות הצרפתית מדווחת כי הפלסטינים הודיעו שהם מוכנים לחדש את המו"מ עם ישראל, ולבצע חילופי שטחים מינוריים. דיווח: צה"ל נערך לאפשרות שהג'יאד ינסה לבצע מחר פיגועים וירי רקטות לעבר ישראל

לקראת החלת הריבונות: סוכנות הידיעות הצרפתית מדווח הבוקר (שלישי) כי הפלסטינים מחדשים את "יוזמת השלום" במטרה שלא להיראות כסרבני השלום. ע"פ מסמך שהועבר לקוורטט, אמרו הפלסטינים כי הם מוכנים לחדש את המשא ומתן עם ישראל ומסכימים לחילופי שטחים מינוריים.

במסמך נאמר כי, "הפלסטינים מוכנים לחידוש השיחות הישירות מהמקום שבו הם נפסקו, לאף אחד אין אינטרס יותר מלפלסטינים בהגעה להסכם שלום, ולאף אחד אין יותר מה להפסיד מלפלסטינים בהיעדרו של שלום", נכתב במסמך שהועבר לרביעייה הבינלאומית – האו"ם, ארצות הברית, רוסיה והאיחוד האירופי.

"אנחנו מוכנים שתהיה לנו מדינה עם מספר מוגבל של כלי נשק ועם כוח משטרתי חזק לאכיפת חוק וסדר", נכתב. בנוסף צוין כי הם יסכימו לכוח בינלאומי כנאט"ו, שיקבל מנדט מהאו"ם, כדי לפקח על הסכם שלום – אם וכאשר. ישראל כמובן מתנגדת להצעה שכזו. הפלסטינים מציעים בנוסף גם חילופי שטחים מינוריים בהסכמה על בסיס גבולות 67,

בתוך כך, צה"ל נערך לאפשרות שהג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה ינסה מחר לבצע פיגועים או לשגר רקטות לעבר ישראל, בלחץ איראן, בתגובה לסיפוח חלקים מהגדה המערבית. בשלב זה לא תוגברו כוחות, והחלטות בנושא יתקבלו רק במהלך היום, בהתאם למידע שיתקבל או להחלטות מהבית הלבן, שעשויות לעצור את התהליך או לעכב אותו לעת עתה – כך דווח ב'וואלה חדשות'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי אמיר בוחבוט גורמים מדיניים בירושלים העבירו מסרים לגורמי ביטחון בקהיר כי צה"ל יגיב באופן קשה לכל הפרות של השקט בכפוף לתהליך ההסדרה. זאת, במידה שהשקט לא יישמר ברצועת עזה, ויבוצעו פעולות טרור נגד העורף הישראלי.

בנוסף, במערכת הביטחון לא פוסלים את האפשרות שארצות הברית תכפה להשהות את תכנית הסיפוח הישראלית, באופן שעשוי להצטייר כניצחון עבור הפלגים הפלסטיניים. גם תחת תרחיש זה, מעריכים גורמי הביטחון, עשויים ארגוני הטרור לבצע פיגוע כדי להעצים את ה"הישג" לכאורה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן