השליח בריאן הוק אמר בריאיון ל'חדשות 13' כי "הנשיא הבהיר שאיראן לעולם לא תשיג נשק גרעיני". שיבח בהומור את איראן: "עזרה לקרב בין הערבים לישראלים". על הריבונות: "זו החלטה של הממשלה הישראלית. אנחנו עובדים על בניית תמיכה לחזון השלום"

השליח האמריקני לענייני איראן בריאן הוק אמר הערב (שלישי) בריאיון ל'חדשות 13' כי "היציאה מההסכם הייתה המעשה הנכון. השאלה שאנו שואלים בשם העם האמריקני היא מהם האמצעים הטובים ביותר כדי למנוע מאיראן מלהשיג נשק גרעיני? והתשובה היא לא הסכם הגרעין. הבהרנו, הנשיא הבהיר שאיראן לעולם לא תשיג נשק גרעיני והאפשרות הצבאית תמיד נמצאת על השולחן".

"אני חושב שהישראלים, האמריקנים והקהילה הבין-לאומית צריכים לדעת שהנשיא טראמפ לעולם לא יאפשר להם להחזיק בנשק גרעיני". הוא סירב להתייחס לפיצוץ המסתורי באיראן בשבוע שעבר: "אין לי הערות בנוגע לזה. אנחנו יודעים שבזמן הסכם הגרעין עם איראן היא הגבירה את הניסויים בטילים בליסטיים, כך שזה מדאיג מאוד", אמר.

הוא החמיא בהומור לאיראן ואמר בראיון לברק רביד כי "דבר נחמד אחד שאומר על מדיניות החוץ של איראן הוא שהיא עזרה לקרב בין הערבים לישראלים, כשרואים שהערבים והישראלים מסכימים באופן כה משמעותי על משהו, אני חושב שאנשים צריכים להקשיב טוב".

על השאלה אם החלת הריבונות עשויה לפגוע בברית שממשל טראמפ מגבש בין ישראל לעולם הערבי, השיב: "אנחנו אוהבים מאוד את הצעדים שננקטו על ידי מספר ממשלות, לדעתי, כדי להתאחד במטרה להתמודד עם התוקפנות האיראנית ונשמח מאוד לראות את הפלסטינים מצטרפים לדיונים. בנוגע לסיפוח, זו החלטה של הממשלה הישראלית. אנחנו עובדים על בניית תמיכה לחזון השלום".

"נסחפתי מהידידות": נתניהו לחץ את ידו של השליח האמריקני וחיטא ידיים • צפו

מוקדם יותר נפגש עם שר החוץ גבי אשכנזי ודן איתו במדיניות ארה"ב והקהילה הבינ"ל לאור ההפרות האיראניות של החלטות האו"ם ופקיעת אמברגו הנשק המוטל על איראן. בפגישה דנו השניים בדיון המתוכנן במועצת הביטחון של האו"ם על רקע דו"ח מזכ"ל האום הקובע כי איראן מפרה בצורה שיטתית את אמברגו הנשק. אשכנזי והוק "הסכימו כי המדיניות האיראנית ותמיכתה בארגוני טרור, בהם גם חיזבאללה, מאיימת על היציבות במזרח התיכון כולו ומהווה איום ישיר על ישראל", נמסר ממשרד החוץ.

שר החוץ אשכנזי אמר: "ישראל התריעה במשך השנים על הפרות האמברגו מצידה של איראן, אשר מעולם לא היססה להשתמש בכלי הצבאי ובכלי הטרור לקידום מטרותיה הפוליטיות. על המדינות החברות במועצת הביטחון להתפכח ולתמוך ביוזמה האמריקאית להמשך האמברגו ומדיניות היד הקשה נגד איראן. ההקלות על איראן הן השלב הראשון בהקלות של הסכם הגרעין הכושל אשר הסולל את הדרך לאיראן גרעינית. דו"ח מזכ"ל האו"ם הינו הוכחה חד משמעית לכך שעל מועצת הביטחון לחדש את האמברגו על איראן".

הוק אמר בפגישה כי "אנו רואים עין בעין את הצורך להאריך את האמברגו בנושא מכירת הנשק לאיראן. האמברגו בתוקף 13 שנה, ובעוד ארבעה חודשים בלבד איראן תוכל לרכוש מטוסים טילים צוללות ספינות מלחמה ותחמושת. היא תוכל לייצא ולרכוש נשק. הדבר האחרון שהמזרח התיכון צריך הוא עוד נשק איראני, ומדינות המפרץ תומכות בהארכת האמברגו. שמישהו יסביר לי מדוע מדינה שתומכת בהשמדת ישראל צריכה לקבל נשק".

נתניהו עונה לגנץ: "יש נושאים חשובים – שלא יכולים להתאים לאחרי הקורונה"