צילומסך טוויטר

ר"מ בריטניה ג'ונסון: "אני מגן נלהב של ישראל, ולכן אני מתנגד לסיפוח"

ראש ממשלת בריטניה פונה היום בטור מיוחד אל הציבור הישראלי ואומר כי, "כמו ישראלים רבים, גם אני מתוסכל מכך ששיחות השלום הסתיימו בכישלון". ג'ונסון הוסיף כי "בתור מעריץ ותומך ארוך שנים של ישראל" הוא חושב ש"הסיפוח" לא ישיג את מטרתו

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • "אנשים ניסו להתפרץ למשאית הגופות" העדויות של זק"א

  תוכן מקודם

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון מתייחס הבוקר (רביעי) במאמר מיוחד שכתב ל'ידיעות אחרונות' לסוגיית החלת הריבונות, ומבקש לפנות אל הציבור הישראלי: "עקבתי בעצב אחר ההצעות לסיפוח שטח פלסטיני. בתור ידיד, מעריץ ותומך ארוך שנים של ישראל, אני חושש שההצעות הללו לא ישיגו את מטרתן להבטיח את גבולות ישראל, ואף יהיו מנוגדות לאינטרסים ארוכי הטווח שלה".

ג'ונסון מוסיף כי, "סיפוח יהווה הפרה של החוק הבינלאומי. הוא גם יהיה מתנה לאלה שרוצים לקבע את הסיפורים הישנים על ישראל. אני מקווה מעומק ליבי שהסיפוח לא יצא לפועל. אם כן, בריטניה לא תכיר בשינויים בקווי 1967, למעט כאלה שיוסכמו בין שני הצדדים".

ראש ממשלת בריטניה מגדיר את עצמו במאמר כ"מגן נלהב של ישראל", וטוען: "יש מעט מטרות שקרובות יותר לליבי מאשר להבטיח שאזרחי ישראל יהיו מוגנים מפני איום הטרור וההסתה האנטישמית. המחויבות שלנו לביטחונה של ישראל איתנה כל עוד אני ראש ממשלת בריטניה".

ראש הממשלה הבריטי אומר כי "סיפוח יעמיד בסכנה את הדרך שעשתה ישראל בשיפור היחסים עם העולם הערבי והמוסלמי, יעמוד בדרכם של שיתופי פעולה פוטנציאליים, ולא יאפשר לשותפים מהעולם הערבי לחזק את היחסים עם ישראל". לדבריו, "אויביה של ישראל ינצלו את המצב הזה, וישתמשו בו נגד כל מי שמייחל להתקדמות במזרח התיכון".

"כמו ישראלים רבים, גם אני מתוסכל מכך ששיחות השלום הסתיימו בכישלון", מדגיש ג'ונסון. "בעוד אני מבין את התסכול שחשים שני הצדדים, חובה עלינו לנצל את האנרגיה של הרגע הזה כדי לחזור פעם נוספת לשולחן המשא ומתן ולגבש פיתרון. זה ידרוש פשרה מכל הצדדים. אני לא ממעיט בערכם של האתגרים העומדים בדרך להשגת שלום בר-קיימא, אבל אני עדיין מאמין שהדרך היחידה להגיע לביטחון אמיתי לישראל, המולדת של העם היהודי, היא באמצעות פיתרון המאפשר צדק וביטחון גם לישראלים וגם לפלסטינים. אני מסרב להאמין שזה בלתי אפשרי".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן