הח"כית ממר"צ לחרדים: "תתמכו בוועדת חקירה על אלימות משטרתית"

ח"כ תמר זנדברג מציעה להקים ועדת חקירה פרלמנטרית ל"בחינת העלייה במקרי האלימות המשטרתית, ומדיניות המשטרה בכל הנוגע להפעלת כוח כלפי זרים" ופנתה לח"כים מש"ס ויהדות התורה: "הציבור החרדי הוא מהנפגעים העיקריים של אלימות המשטרה"
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

מליאת הכנסת תקיים היום דיון בהצעה לסדר היום בנושא "הצורך בהקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבחינת העלייה במקרי האלימות המשטרתית, ומדיניות המשטרה בכל הנוגע להפעלת כוח כלפי זרים" שהגישה חברת הכנסת תמר זנדברג ממר"צ.

זנדברג פנתה במכתב לחברי הכנסת של סיעות ש"ס ויהדות התורה בניסיון לשכנע אותם לתמוך בהצעתה וכתבה כי "בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה בשכיחותם של מקרים בהם שוטרים מפעילים כוח לא מידתי וללא עילה מוצדקת כנגד אזרחים. אלימות משטרתית שכזו מובילה לפגיעה ולעיתים אף למוות של חפים מפשע ופוגעת בזכויות היסוד של אזרחי המדינה".

"כידוע לכם", מוסיפה יו"ר סיעת מר"צ, "הציבור החרדי אותו אתם מייצגים, הוא בין הנפגעים העיקריים ממדיניות זו של המשטרה. הישנות המקרים, ובפרט שכיחותם מול אוכלוסיות מסוימות, מעידות כי אין מדובר ב"תקלות" נקודתיות אלא בתוצאה של מדיניות מקולקלת".

לדבריה, "מתוך אחריות כבדה להפקדת בטחון הציבור בידי המשטרה, אני קוראת לכם, חברי הכנסת מהציבור החרדי, לייצג את ציבור הבוחרים שלכם ולתמוך בהצעתי להקמת ועדה החקירה אשר תבחן את הנהלים ומדיניות המשטרה בנוגע להפעלת כוח כלפי אזרחים".

בנוסף, במר"צ מפרסמים קפמיין באידיש בנושא.

כתבות קשורות

3 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן