בכירי פת"ח וחמאס בהצהרה משותפת: "מאבק משותף באויב הישראלי"

בכיר פתח ג'יבריל רג'וב וסגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי הפגינו אחדות נדירה במסיבת עיתונאים משותפת מרמאללה ומביירות נגד תוכנית הריבונות וקראו השניים לפלגים הפלסטינים להצטרף ולראות בכך "הזדמנות היסטורית". ח"כ עודה השתתף

בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב וסגן ראש הלשכה המדינית של חמאס סאלח אל-ערורי, הכריזו היום (חמישי) על תכנית משותפת למאבק בהחלת הריבונות. השניים קיימו מסיבת עיתונאים משותפת מרמאללה ומביירות, בה הודיעו כי ישלבו כוחות נגד הכוונות בישראל ליישם את תכנית החלת הריבונות. "אנחנו קוראים למאבק משותף", אמר רגו'ב. אל-עארורי איים במסר ששיגר לאחר שהזכיר את האינתיפאדות: "אל תזלזלו בנחישות שלנו ובהתנגדות לתוכנית הסיפוח".

"היום אנחנו יוצאים בקול אחד ותחת דגל אחד, חמאס שותפים שלנו", הכריז רג'וב בפתח דבריו. שני הארגונים, המצויים בעימות סביב השליטה ברצועת עזה מאז ביצע חמאס הפיכה ב-2007, הודיעו כי כעת יפעלו לבניית חזון אסטרטגי להתמודדות עם סוגיית החלת הריבונות. "כל הפלגים פותחים דף חדש", הדגיש רג'וב. "קיימת הסכמה לאומית נגד המזימה האמריקנית-ישראלית".

"אנחנו קוראים לכל הפלגים הפלסטיניים לראות את שיתוף הפעולה הזה בין חמאס לפתח כהזדמנות היסטורית למאבק משותף במטרה להקים מדינה פלסטינית ולהתנגד לכיבוש הישראלי. אין לנו אף אויב מלבד ישראל". הבכיר הפלסטיני הוסיף כי "אנו רוצים לפתוח דף חדש ביחסים בנינ, הגיע הזמן שנשתף פעולה בינינו יחד מול נתניהו הפאשיסטי. שאיש לא יגיד 'הוא נבחר באופן דמוקרטי' – גם היטלר נבחר באופן דמוקרטי".

אל-ערורי שנאם ביירות מהוסיף כי "אם הם יצליחו ליישם את תוכנית הסיפוח בגדה המערבית, זה יפתח להם את התיאבון לסיפוח אזורים נוספים. לאחר הסיפוח, ישראל תיאלץ להתמודד הסוגיה הפלסטינית בגדה המערבית, והרי יש להם תקדימים של עקירה וגירוש. ישראל רואה בגדה המערבית את הארץ המובטחת – והם מוכנים לבצע צעדים מסוכנים בגדה".

"אני מודה לאיימן עודה ולעם הפלסטיני בשטחי 48 (ערביי ישראל – ח.ג.), שמנהל מערכה דומה לזו שהפלסטינים בגדה וברצועה מנהלים נגד הסיפוח", אמר אל-עארורי. "כל הנהגת חמאס תומכת בעמדה המשותפת עם פתח. תוכנית הסיפוח היא הקיצונית ביותר. אם ישראל תספח חלק מהשטח בגדה, לא משנה איזה, היא תמשיך לספח. זה מעיד שישראל תופסת את הגדה כחלק מהותי מישראל".

מטרת המסע"ת, לדבריו, היא "יצירת הזדמנות להתחיל שלב חדש שייתן שירות אסטרטגי לאנשינו שנמצאים בשלב מסוכן מאוד. לא היו הבדלים בינינו לבין הפת"ח במאבקים בישראל, גם כשהיה סכסוך בינינו". לטענתו, "ההיסטוריה מראה כי הפעילות המשותפת שלנו באינתיפאדה הראשונה והשנייה הובילה לסיכול תוכניות ישראל כשעבדנו יחד".

באירוע ברמאללה, נכח גם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה שאמר כי "אני מגיע לכנס ברמאללה כדי לתמוך בצעדי הפיוס הפנים פלסטינים. פיוס בין הפלגים הוא צעד הכרחי למאבק בסיפוח, סיום הכיבוש והשגת שלום צודק. המשך הפילוג משרת רק את אלה שרוצים בהמשך הכיבוש וכינון אפרטהייד. כל מי שתומך בפתרון שתי המדינות צריך לתמוך גם בפיוס".

2 תגובות

בס"ד, להנהלה.
נראה שעדיף את את הכתבה מבלי התמונות של הרשעים האלו. מי צריך לראות אותם בכלל.

פחד??????

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *