צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90

גנץ: "מתעקש על תקציב דו שנתי – בחירות בעת הזו תהיה חוסר אחריות"

ראש הממשלה החליפי בני גנץ לא מוותר על תקציב דו-שנתי: "אנחנו לא יודעים איזו מציאות תתפתח בחודשים הקרובים, אבל צריך תוכנית כלכלית יציבה ומייצבת - משוכנע שרה"מ נתניהו מבין את זה. מאמין שנמצא את הדרך לייצב את הממשלה הזו"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (ראשון) לסוגיית העברת התקציב ואמר כי, "זה חוסר אחריות לפעול מתוך תוכנית שלא רואה את כל התקופה בכללותה. זה לא נכון מקצועית".

בריאיון ל'רשת ב" אמר גנץ: "מה נדרש לישראל בעת הזו של אי יציבות? חייבים להסתכל על השנה וחצי ביחד. ממילא ייקחו שלושה חודשים לתכנן את התקציב".

בנושא העברת הסמכויות בטיפול במשבר הקורונה לפיקוד העורף אמר שר הביטחון כי משרד הביטחון אינו מבקש לקבל סמכויות בנושא הקורונה, אלא להרחיב את מערך הסיוע להתמודדות עם המשבר. לדבריו "המדיניות חייבת להיקבע על ידי ראש הממשלה באמצעות המל"ל וקבינט הקורונה".

עוד הוסיף שר הביטחון: "כל ההנחיות הבריאותיות והסמכויות הרפואיות חייבות להישאר בידי משרד הבריאות. בסופו של דבר מי שמטפל באזרחים באמת זה הרשויות המקומיות, ומי שיודע לעבוד הכי טוב עם הרשויות המקומיות זה פיקוד העורף. אנחנו לא מבקשים שום סמכות אצלנו, רק משימות ביצוע".

על התקיפות האחרונות באיראן אמר שר הביטחון כי, "כולם יכולים לחשוד בנו כל הזמן", אמר גנץ והוסיף כי "לא כל אירוע שמתרחש באיראן קשור אלינו". יחד עם זאת, הוא ציין: "איראן גרעינית היא סכנה לעולם, לאזור ולישראל, ואנחנו ממשיכים לפעול בכל הזירות כדי לצמצם את האפשרות שהיא תגיע לזה. עם זאת, לא צריך לחבר את המדיניות הזאת לכל התרחשות שקורית".

ראש הממשלה החליפי התייחס לתוכנית החלת הריבונות שנדחתה ואמר כי, "התוכנית היא נכונה, אני לא מסכים עם כל המרכיבים שלה, אבל עם רובה. רובנו לא רוצים לשלוט על הפלסטינים. לכן הרעיון צריך להיות שמירה על הביטחון תוך הגברת הריבונות באזורים הרלוונטיים – בקעת הירדן, גושי ההתיישבות וירושלים המאוחדת – ובד בבד, לאפשר היפרדות מהפלסטינים".

לסיום התייחס לביקורת הרבה שהם מקבלים על כניסתם לממשלה ואמר כי, "אנחנו נמצאים במציאות שלא הייתה מציאות הקמפיין. הפערים החברתיים, הכלכליים והמציאות הרפואית החמורה הובילו אותי לסבור שלא נכון להישאר מנגד". עוד הוסיף גנץ כי צר לו שחלק מחבריו בחרו שלא ללכת איתו ולממשלת האחדות: "הם בחרו לפרוש ולא לבוא איתי, זה אכן החליש את כוח המיקוח שלי. כל דבר שנעשה עכשיו לטובת ישראל קשה ומורכב יותר לו הם היו איתי, אבל הם בחרו ואני המשכתי קדימה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *