Flash90

"רגע מרגש עבורי": הממשלה אישרה את מינוי ארדן לשגריר באו"ם • צפו

בדרך לארה"ב: הממשלה אישרה את מינויו של השר גלעד ארדן לתפקיד שגריר ישראל באו"ם ובארה"ב ובמקביל את מינויו של ח"כ אופיר אקוניס לשר לשיתוף פעולה אזורי. ארדן אמר בישיבת הממשלה: "זה רגע מאוד מרגש עבורי. אני נפרד מכם היום אבל באופן זמני"
 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

הממשלה אישרה היום (ראשון) את מינויו של השר גלעד ארדן לתפקיד שגריר ישראל באו"ם ובהמשך גם כשגריר לוושינגטון. ארדן ימונה לשגריר ישראל באו"ם במקומו של דני דנון שמסיים כהונה של כמעט חמש שנים, ובמקומו מונה אופיר אקוניס לתפקיד השר לשיתוף פעולה אזורי.

כמו כן האריכה הממשלה את מינויו של השגריר בארה"ב רון דרמר עד ה-21 בינואר 2020 – יום לאחר השבעת נשיא ארה"ב שייבחר. השר גלעד ארדן אמר בישיבת הממשלה: "זה רגע מאוד מרגש עבורי. אני נפרד מכם היום אבל באופן זמני", ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב לו: "דרך צלחה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "אנחנו נפרדים היום מגלעד ארדן. גלעד, אני רוצה להזכיר לך שאנחנו נפגשנו בכהונה הראשונה שלי ב-96׳. הגעת כאדם צעיר, אתה עדיין נשארת אדם צעיר, אבל צברת ניסיון גדול מאוד. רשמתי לי רק חלק מהתפקידים שעשית: שר להגנת הסביבה, שר להגנת העורף, שר התקשורת, שר הבט"פ – בתקופה עם אתגרים גדולים מאוד של פיגועי בודדים שהיינו צריכים להתמודד איתם, המשטרה הייתה צריכה לעשות זאת, ואכן בהנהגתך עשתה שורה של צעדים שלא נעשו קודם לכן".

"השר לעניינים אסטרטגיים – ההתארגנות נגד ה-BDS, וכמובן, חבר הקבינט במשך השנים האחרונות. אלה תפקידים שוודאי גרמו לך להכיר את האתגרים חובקי העולם של מדינת ישראל. אתה ביטאת לא פעם את נכונותך וביטחונך שתוכל לייצג את מדינת ישראל בעוצמה, בתקיפות הדרושה וגם בנימוקים הדרושים במישורים הללו. אני חושב שהעבודה שעשית מול ה-BDS נותנת לך משנה מרץ ומשנה ניסיון לפעולה הזאת. הזירה הזאת הולכת להיות מאתגרת, אנחנו רואים מה קורה במסגרת בית הדין הבינלאומי בהאג, בית הדין המוטה שעושה דה-לגיטימציה לישראל".

"אין ספק שהזירה של האו"ם והזירה של ארה"ב הן הזירות הבינלאומיות החשובות ביותר שיש לנו. אנחנו שולחים אותך לשם עם ציפייה גדולה וידיעה שאנחנו נאותגר שם, ואנחנו סומכים עליך שתעשה שם את העבודה. אתה תתמנה מעכשיו, מגמר הישיבה הזאת, כשגריר ישראל באו"ם, ומה-20 בינואר, עם תום כהונתו של רון דרמר שתוארך היום גם כן בשנה אחת, כשגריר ישראל בארה"ב. היחיד שהיה בתפקיד הזה בכפילות היה אבא אבן הרבה שנים קודם לכן, ואני מאחל לך לא פחות הצלחה. תודה לך גלעד, על כל תרומתך", דברי נתניהו.

כזכור, לפני כמה חודשים בעת חלוקת התפקידים בליכוד הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על מינויו של ארדן לשגריר באו"ם וכשגריר ישראל בוושינגטון. "אני מכיר את גלעד שנים רבות,", אמר נתניהו, "אני מכיר את הכשרון שלו, את הניסיון שלו, את הנמרצות שלו ואת המחויבות שלו להגן על מדינת ישראל. יש לנו משימות חשובות מאין כמוהן, בשתי הזירות, הן באו"ם והן בוושינגטון, לכן שמחתי מאוד שגלעד נענה להצעתי וגלעד, אני מצפה להמשך שיתוף הפעולה בינינו בשנים הבאות במשימות החשובות למדינת ישראל".

השר ארדן אמר כי, "אני גאה ונרגש על הזכות להיאבק על צדקתנו בזירה הבינלאומית ולהגן על ישראל מול האתגרים הצפויים בשנים הבאות". ראש הממשלה נתניהו הודה לשר ארדן ואמר שהוא מצפה להמשך שיתוף הפעולה ביניהם בשנים הבאות במשימות החשובות של מדינת ישראל".

 

השר ארדן נענה להצעת נתניהו: יכהן כשגריר ישראל באו"ם ובארה"ב • צפו

כתבות קשורות

מעמד 'חלוקת מילגות' לחברי ישיבת בין הזמנים באסטאן בעיר ביתר
הוועדה תבחן: החוק להגנה מפני הסתה נגד חרדים יעלה בהסכמה
מרהיב: סיור בעיר הצרפתית הקסומה של בעלי התוספות • תיעוד
האופוזיציה בעתירה לבג"ץ: "הקואליציה שברה את כללי המשחק הדמוקרטיים"
איראן: מפגינים שרפו תמונה של המנהיג העליון חמינאי • צפו
מתקפה על השרה: "שני מיליון תלמידי ישראל שבויים בידי מכחישת קורונה"
אישור חוק הדיינים: "מי שיבחר את הדיינים החדשים אלו אנשים לא ערכיים"
"חיזוק הקשרים עם הרשות": ישראל תגדיל משמעותית את מכסת העובדים הפלסטינים
בכיר רוסי: "לקראת חילופי השלטון הוחלט לסכל תקיפות ישראליות בסוריה"
נופש בצפת וסגולותיה • הרב אברהם מימון • צפו
משרד הבריאות נערך לתת חיסון שלישי כבר בשבוע הבא • מה תופעות הלוואי?
מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ ה' • נופים עוצרי נשימה באוסטריה

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן