צילום: שומרון. אילוסטרציה. צילום: Sraya Diamant/FLASH90

קטטה בשומרון: 4 מתנחלים נפצעו במהלך עימות אלים עם ערבים

ארבעה מתנחלים נפצעו במהלך עימותים אלימים שהתפתחו סמוך להתנחלות אל מתן שבשומרון. ארבעת המתנחלים שנפצעו, טענו שנפגעו מיידוי אבנים מצד הפלסטינים. יוסי דגן: "אני מצפה ממשטרת ישראל להתייחס אליהם כמו אל גיבורים שהגנו על חייהם"
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

ארבעה מתנחלים בני כ-20 נפצעו היום (ראשון) במהלך עימותים אלימים שהתפתחו סמוך להתנחלות אל מתן שבשומרון. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי צעיר פלסטיני שהיה במקום נפצע באורח בינוני מירי באגן, וכי לפלסטיני נגרם שבר בכתף ופציעה בצוואר. על פי הסהר האדום, הצעיר הפלסטיני נפצע מירי כוחות הביטחון. עם זאת, נבדק גם החשד כי מי שביצע את הירי הוא אחד מהמתנחלים שנכחו בעימותים.

ארבעת המתנחלים שנפצעו, טענו שנפגעו מיידוי אבנים מצד הפלסטינים. צוותי מד"א העניקו להם טיפול רפואי במקום ופינו אותם לבית החולים מאיר בכפר סבא, כשהם סובלים מחבלות בגופם.

על פי הדיווח כ 100 ערבים תקפו חקלאים יהודים באבנים ובסלעים ובאלות סמוך למעלה שומרון. אחד החקלאים הגיב בירי לעבר הפורעים והצליח להבריח אותם ולהציל את החקלאים האחרים שהיו במקום. עוד דווח כי אחד הצעירים הוכה בראשו עם מכוש ולכן אחד מהמתנחלים, חבר בכיתת כוננות של היישוב, פתח בירי לעבר הפלסטינים. כתוצאה מהירי, פלסטיני נפצע באורח בינוני וכלב שתקף את הנערים נורה גם הוא. כל הפצועים פונו מהמקום על ידי גורמי רפואה.

במשטרת מחוז ש"י אומרים כי מחקירה ראשונית בשטח עולה כי כמה צעירים הגיעו לאזור הוואדי בין שבי שומרון לקרני שומרון. במקום התפתחה קטטה בינם לבין מספר פלסטינים שעיבדו שטח אדמה. כוחות משטרה וצבא במקום החלו באיסוף ממצאים וגביית עדויות ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון הגיע לתחנת אריאל, ללוות את החקלאים ולסייע להם הוא אף הגיב לאירוע ואמר: "מדובר בחקלאים שהותקפו עי למעלה מ 100 פורעים ערבים שהגיעו מכיוון בידיה. הותקפו במוטות באבנים ובסלעים. אלמלא התושייה של אחד החקלאים שהשתמש בנשקו על מנת להגן על חייו ועל חיי חבריו היה מתבצע חלילה לינץ נוראי. ושבעה חקלאים היו נרצחים בדם קר".

עוד אמר דגן: "אני מצפה ממשטרת ישראל להתייחס אליהם כמו אל גיבורים שהגנו על חייהם. לפתוח בהליכים מיידיים כנגד אותם מחבלים שניסו לבצע לינץ ולרצוח 7 חקלאים לאור היום. הרשות הפלסטינית מנסה להשתלט על שטחי c בצורה עבריינית ואלימה והיום בצורה טרוריסטית וחבלנית. צריך להתייחס לאירוע הזה כפי שהוא, כנסיון לינץ כפיגוע לכל דבר ועניין. אני מחזק את ידי החקלאים ומגבה אותם גיבוי מלא. הם נהגו כפי שצריך, בין במעשה החקלאות שלהם ובוודאי בכך שהגנו על חייהם. כך מצופה מאזרח במדינה נורמטיבית".

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן