חסנו הי"ד רגעים לפני הדריסה

5 שנים אחרי: מאסר עולם למחבל שדרס למוות את אברהם חסנו הי"ד

בית המשפט הצבאי ביהודה גזר הבוקר מאסר עולם למחבל שרצח בפיגוע דריסה את אברהם חסנו לפני כחמש שנים בדרום הר חברון. במהלך הדיון אשתו של אברהם, רותי, התעלפה. בני משפחת חסנו צעקו לעבר משפחת המחבל - והוצאו מהאולם


צילום: ערוץ 7

בימ"ש הצבאי ביהודה גזר לפני זמן קצר מאסר עולם על המחבל סחבאן אלטיטי שרצח בפיגוע הדריסה את אברהם חסנו הי"ד לפני כחמש שנים בדרום הר חברון. אלטיטי הורשע בעבירה של הריגה בכוונה תחילה, המקבילה לעבירת רצח במשפט הצבאי.

במהלך הדיון צעקו בני משפחת חסנו לעבר המחבל ומשפחתו והוצאו מאולם הדיונים באלימות ע"י אנשי שרות בתי הסוהר, אלמנתו של אברהם הי"ד, רותי, התעלפה במהלך המהומה וטופלה במקום. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, שמלווה את משפחת חסנו, אמר בתגובה להחלטת בית הדין כי "מאסר עולם זה המינימום, הגיע הזמן שהמחבלים האלו לא יחיו יותר בניינו."

אחרי שהתאוששה אמרה רותי חסנו כי "לא הרגשנו שאנחנו צריכים לשמוע את בית המשפט הצבאי, שממילא אנחנו לא מאמינים לו. הייתי רוצה שיהיה גזר דין מוות למחבל. אני מקווה שיום אחד המדינה תוציא את זה לפועל, כי דם יהודי אינו הפקר. מנסים לאסוף את השברים, מפה אנחנו נצמח ואף אחד לא יפיל אותנו". על העימות בבית המשפט אמר בנו של חסנו, בן כי "מה שקרה זה שראינו את הפרצוף שלו מחייך. היו עצבים".

אברהם חסנו הי"ד נרצח לפני כחמש שנים, בדרום הר חברון. חסנו הותקף באבנים סמוך לצומת אל פאוור, ויצא מרכבו כדי לנסות להימלט מההתקפה. או אז דרס אותו המחבל אלטיטי במשאית בה נהג, ונמלט מהמקום. בתחילה הואשם אלטיטי בהריגה בלבד, אולם בעקבות מחאה חריפה של בני משפחת חסנו הוחמר האישום להריגה בכוונה תחילה, עבירה המקבילה לרצח בה הוא הורשע.

בהקראת גזר הדין נאמר כי המחבל היה מודע לכך שהוא דורס את המנוח וגרר אותו לאורך 37 מטרים: "אין מחלוקת כי הנאשם הגיע למקום כדי לדרוס את המנוח. הוא לא רק פגע במנוח אלא עלה על המנוח עם גלגלי האוטו. התהגות זו מקימה חזקה שהנאשם התכוון להרוג את המנוח. כל עונש שיושת על הנאשם אין בו לרפא את כאב המשפחה". פרט למאסר עולם, הוחלט כי המחבל יפצה ב-1.8 מיליון שקל את משפחת חסנו.

אתמול סיפרה לאה חסנו, ביתו של אברהם, על התמודדות המשפחה עם האובדן. במכתב אישי תיארה לאה "מה מרגישים כשהאדמה נופלת מתחת לרגליי, כשהמשפחה מתפרקת לרסיסים, רסיסי כאב, חוסר ודאות". לאה תיארה כי אמה, רותי חסנו, נאלצת להחזיק לבדה 7 ילדים ו-13 נכדים. עוד הוסיפה "הכאב שמפלח את ליבי כשאני רואה את בני ישן עם תמונה של סבא, אחרי ארבע וחצי שנים. כל תורתו ודרכו היא דרך החסד והאהבה. לא למדנו לשנוא, זה משחית את הנפש.. שום שנאה לא תמלא את ליבנו".

כמעט 5 חודשים לאחר הדריסה: נלכד רוצחו של אברהם חסנו הי"ד

3 תגובות

בושה וחרפה לגוף הבזוי הזה שנקרא בית משפט אין שום אמון ולו בחלקיק לאנשים שם

סחבאן? בגלל כך סחבו אותו 5 שנים עד להכרעה? איזה ביזיון.

שה' יוסיף ויתן לכם כח
ירפא את כאבכם
ונזכה לגאולה שלימה
עם ישראל חי וקיים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *