אילוסטרציה

"רעש מחריד": 2 הרוגים ו-2 פצועים בפיצוץ מסתורי במפעל מדרום לטהרן

לאחר הנזק המשמעותי שנגרם למתקן הגרעיני בנתנז, פיצוץ נוסף התרחש הלילה במפעל הממוקם בעיירה ברגשהאר, דרומית לטהרן. לפי הדיווח, באירוע נהרגו שני פועלים ונפצעו בני אדם נוספים. "הרעש היה מחריד", סיפרו תושבים מקומיים

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

שוב פיצוץ באתר איראני: כלי תקשורת מקומיים מדווחים כי 2 בני אדם נהרגו וכמה נוספים נפצעו בפיצוץ שהתרחש לפנות בוקר (שלישי) במפעל מדרום לטהרן. גורמים איראניים רשמיים לא התייחסו עד כה לדיווחים בנוגע לפיצוץ, שאירע בעיר באקרשאהר, 30 קילומטרים דרומה מהבירה טהרן.

בשלב זה לא ידוע הרבה על המתקן שבו התרחש הפיצוץ ולא ברור למה הוא שימש. בימים האחרונים נפגעו בפיצוצים כמה אתרים איראניים – ונטען כי מאחורי לפחות חלק מהפעולות – עמדה ישראל.

כזכור, הרשויות באיראן הודיעו בסופ"ש האחרון כי "אירוע" כלשהו – כנראה שריפה – גרם נזק לְמבנה הנמצא בשלבי בנייה ליד המתקן הגרעיני בנתנז. עם זאת הן מסרו כי לא נגרם נזק למתקן העשרת האורניום עצמו וכי לא היו נפגעים. לדבריהן המתקן ממשיך לפעול כרגיל. גורם ברשויות באיראן אמר כי לא נגרם נזק לצנטריפוגות באתר הגרעין וכי נפתחה חקירה בעקבות הנזק שנגרם ל"מבנה תעשייתי".

דובר הסוכנות האיראנית לאנרגיה אטומית, בהרוז קמלבנדי, חשף את הדברים בדיווח שהובא בסוכנות הידיעות הממלכתית אירנ"א. הצהרתו עוררה מיד עניין בעולם, אם כי טבעו של האירוע אינו ברור, וקמבלנדי מסר כי הרשויות חוקרות כעת מה אירע. רמזנלי פרדווסי, העומד בראש העיר נתנז, אמר כי האירוע שהתרחש במקום היה שריפה, וכי כבאים וצוותי חילוץ נשלחו למקום. הוא לא מסר מה הסיבה לשריפה.

3 תגובות

"חרבם תבוא בליבם וקשתותם תשברנה" תודה להשם!!!!!!!!

ומה יאמרו באירן עכשיו? שוב תקלה טכנית באיזה מחסן, כלום לא קרה. הכל צירוף מקרים…

היכונו היכונו
זה רק ההתחלה!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן