Yonatan Sindel/Flash 90

גל הירש על כתב האישום: "רק כדי להצדיק את החקירה וסיכול המינוי"

פרקליטיו של תא"ל במיל' גל הירש בתגובה לכתב אישום על עבירות מס נגדו: "החשדות לעבירות השוחד, להן לא היה כל בסיס מלכתחילה, התפוגגו ונמוגו במהלך החקירה. או אז, צצו ועלו לפתע חשדות חדשים, הפעם בתחום המס, שגם להם אין כל בסיס"

פרקליטיו של תא"ל במיל' גל הירש, עורכי הדין גיורא אדרת, נבות תל-צור וטל שפירא, הגיבו להודעת הפרקליטות שהוחלט על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע בעבירות מס נגדו בפרשת "דיפנסיב שילד", ואמרו כי "כתב החשדות מתייחס לעבירות מס, שנעברו כביכול על ידי הירש לפני למעלה מעשור, בשנים 2007-2008. אין בכתב החשדות זכר לעבירות השוחד בכלל ולעבירה של מתן שוחד לעובד ציבור זר בפרט – העבירות שהיוו את העילה לפתיחת החקירה ולסיכול מינויו של הירש למפכ"ל".

"כזכור", מזכירים עורכי הדין של המועמד למפכ"לות לשעבר, "החקירה כנגד הירש נפתחה מיד לאחר שמונה על ידי השר לבטחון פנים למפכ"ל משטרת ישראל. הירש טען מהרגע הראשון כי מדובר בחקירה שערורייתית, בחשדות שאין להם כל בסיס, שכל מטרתה לסכל את מינויו למפכ"ל – מינוי שהיה לצנינים בעיניהם של מספר בכירים במערכת האכיפה".

"ואכן – החשדות לעבירות השוחד, להן לא היה כל בסיס מלכתחילה, התפוגגו ונמוגו במהלך החקירה. או אז, צצו ועלו לפתע חשדות חדשים, הפעם בתחום המס, שגם להם אין כל בסיס ונועדו אך ורק כדי להצדיק את החקירה וסיכול המינוי, לאחר שתיקי השוחד קרסו. חבל שלגורמי האכיפה לא היה את האומץ לקבל את ההחלטה הנכונה והמתבקשת – גניזת תיק החקירה כנגד הירש בכללותו".

"יצוין כי האמביציה של רשויות החקירה לייחס בכח לגל הירש עבירות מס, הביאה אותן לגיוס עד מדינה מפוקפק מאין כמוהו, אשר גורמי האכיפה מסרבים בתוקף לפרסם את זהותו, ולא בכדי. לטענתנו אין המדובר כלל ועיקר בעבירות פליליות בתחום המס, אלא לכל היותר, בויכוח אזרחי לגיטימי שבבסיסו תכנון מס בעסקים בינלאומיים בחו"ל, נושא אותו ניתן וראוי לברר – כפי שהדבר נעשה במקרים מסוג זה – בהליך אזרחי".

"כפי שאף עולה מכתב החשדות עצמו, כל הכספים להם היה זכאי גל הירש נכנסו על ידו לישראל כנגד חשבונית מס ושולם בגינם מס מלא עוד בשנת 2009, כך שאף מטעם זה לא היה כל מקום לזמן את מר הירש לשימוע. גל הירש נחוש להילחם על צדקתו והוא ינקוט בעניין זה בכל האמצעים העומדים לרשותו", אמרו עורכי הדין.

בכפוף לשימוע: הפרקליטות הודיעה לגל הירש כי יועמד לדין בעבירות מס

על פי כתבי החשדות, בין השנים 2009-2007 פעלו החשודים כשותפים במתן שירות למשרד ההגנה בגיאורגיה ובמקומות אחרים במסגרת מערך חברות שבשליטתם. בתקופה זו עסקו הארבעה מול משרד ההגנה בגיאורגיה בייעוץ בטחוני, אימון צבאי ותיווך בעסקאות למכירת ציוד צבאי.

שכנאי והירש ניהלו במשותף את הפעילות בגיאורגיה. מפעילותה העסקית של השותפות נצמחו לחשודים כולם הכנסות בהיקף של מיליוני שקלים לכל אחד, ובסך הכול למעלה מ-40 מיליון שקלים. פעילות זו הוסדרה באמצעות שורה של הסכמים שנחתמו על-ידי מערך חברות מסועף בארץ ובחו"ל. כחלק ממנגנון חלוקת הכנסות השותפות, הועברו הכנסות החשודים מחשבונות החברות אל חשבונותיהם האישיים וחשבונות חברות זרות וישראליות אשר בשליטתם, בבנקים בישראל ובבנקים זרים. מערך החברות וחשבונות הבנק המורכב והמסועף בחו"ל ובישראל נועד, בין היתר, לסייע לחשודים להעלים את הכנסותיהם מרשויות המס.

על אף שחלק מהחשודים, תושבי ישראל באותה העת, התאגדו תחת חברה ישראלית שהקימו, דיפנסיב שילד ישראל, הם נמנעו מלדווח על כלל הכנסותיהם בחברה זאת, תוך שנקטו בדיווח סלקטיבי, כמפורט להלן.

2 תגובות

אין אימון בפרקליטות! חבורת עבריינים!

רוצים את הירש מפכ"ל !
הוא היחידי הנורמלי !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *