צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יעבור לרשות ההגבלים: המשטרה סירבה לחקור את פרשת 'המימד החמישי'

הפרקליטות נענתה לבקשת משטרת ישראל להעביר את תיק החקירה בפרשת "המימד החמישי" לידי גוף חקירה אחר - "רשות התחרות" ברשות להגבלים עסקיים. ההחלטה התקבלה נוכח מעורבותם של גורמי משטרה בפרשה, שאינם חשודים בשלב זה
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

התפתחות בפרשת "המימד החמישי": המשטרה סירבה לפתוח חקירה בתיק בעניין הקשרים שבין המשטרה לחברה שבראשה עמד יו"ר כחול לבן בני גנץ – והוא יועבר לרשות להגבלים עסקיים – כך דווח ב'חדשות 13'. על פי הדיווח של אביעד גליקמן, המשטרה לא תחקור את הפרשה בגלל שייתכן שהחקירה תיגע בעבירות פליליות מצד המשטרה ולכן היא לא תוכל לחקור את הנושא.

מדובר בפרשה במסגרתה חברת סייבר שבראשה עמד גנץ התקשרה עם המשטרה בפרויקט בהיקף של ארבעה מיליון שקלים, עם אופציה להתקשרות בהיקף של 50 מיליון שקלים, בלי מכרז. מבקר המדינה הקודם יוסף שפירא מתח ביקורת על ההתקשרות לאחר שגילה שהחברה הציגה נתונים לא נכונים בעת שהתקשרה עם המשטרה בנוגע לניסיון של החברה בשוק ופרויקטים קודמים.

בדוח קבע מבקר המדינה כי המפכ"ל אלשיך השתתף בפגישה עם בכירי החברה ובהם גנץ – עוד לפני ההתקשרות העסקית: לפי המבקר, קיים "טעם לפגם" בקיום הפגישה בהשתתפות בכירי המשטרה – ובהם אלשיך, ושהעסקה כולה נגועה ב"אי שוויון" – העדפת החברה של גנץ ללא מכרז וללא בדיקה עם חברות טכנולוגיה אחרות. כמו כן המשטרה הרשתה לחברה של גנץ להשתמש בתשתית טכנולוגית של המשטרה (תשתית ה-IP של המשטרה שמהווה "קניין רוחני") – מתוך רצון ל"הנחה גדולה" – וחשפה אותה למידע חשוב.

בפברואר האחרון החליט עו"ד דן אלדד, לשעבר ממלא מקום פרקליט המדינה, על פתיחת חקירה פלילית בפרשה: "לאחר שבחן את המסמכים, חוות דעת קודמות שנכתבו לפני מספר חודשים בפרקליטות, וישיבות שקיים עם גורמים בכירים בפרקליטות – הוחלט להעביר את נושא החשדות בעניין חברת 'המימד החמישי' לחקירה פלילית. החקירה תוטל על משטרת ישראל. ככל שיעלה צורך בכך, המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה (מח"ש) תעורב בחקירה", נמסר אז.

ברשות התחרות קיימת מחלקת חקירות, שתפקידה לחקור בדרך כלל חשדות לביצוע עבירות על חוק ההגבלים העסקיים. בחקירות נאספות ראיות, שמאפשרות העמדת החשודים לדין על ידי המחלקה המשפטית כבאת כוח של היועץ המשפטי לממשלה. בתום כל חקירה מעבירה מחלקת החקירות את החומר לידי המחלקה המשפטית של הרשות, שמחליטה בהתאם לחומר הראיות אם יש בנסיבות המקרה מקום להגשת כתב אישום נגד החשודים.

מ"מ פרקליט המדינה החליט: חקירה פלילית בפרשת 'המימד החמישי'

היועמ"ש על המימד החמישי: "לא אתערב בשלב זה – מ"מ הפרקליט ממונה"

גנץ על חקירת המימד החמישי: "אין בפרשה הזו שום אלמנט פלילי מבחינתי"

מ"מ פרקליט המדינה על "המימד החמישי": "לא היו שיקולים פוליטיים"

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן