צילום: הבית הלבן - ד. מיילס קאלן

גורם בבית הלבן: "ייתכן שהחלת הריבונות תצא לפועל בחודש הקרוב"

דיווח: צוות תכנית השלום בבית הלבן יתכנס מחר כדי לדון בתכנית הפעולה של המעצמה במזרח התיכון, בין היתר ידונו גם בסוגיית החלת הריבונות. בכיר המקורב לצוות: הם יערכו מספר דיונים, שאליהם צפוי הנשיא טראמפ להצטרף בשלבים מתקדמים יותר

צוות תכנית השלום בבית הלבן, בראשותו של ג'ארד קושנר, הודיע היום (שלישי) כי יתכנס מחר כדי לדון בתכנית הפעולה של המעצמה במזרח התיכון, בין היתר ידונו גם בסוגיית החלת הריבונות, כך לדבריו של גורם בכיר ומקורב לצוות שצוטט ב'ג'רוזלם פוסט'.

המקור אמר כי החלת הריבונות "עדיין אפשרית" לביצוע בחודש הקרוב, בתיאום עם הנשיא דונלד טראמפ. הצוות צפוי לערוך מספר דיונים, שאליהם צפוי הנשיא טראמפ להצטרף בשלבים מתקדמים יותר.

בכיר נוסף בממשל ציין כי במהלך הדיונים האחרונים, בכירים מישראל ומארה"ב התמקדו בעיקר בדרכי שיתוף פעולה בחזית המאבק בנגיף הקורונה, זאת בעיקר בשל העלייה המשמעותית בהיקף התחלואה בשתי המדינות בעת האחרונה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח אמש בטלפון עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג׳ונסון. מלונדון נמסר כי ג'ונסון הדגיש את חששותיו בנוגע ל"תוכנית הסיפוח" ביהודה ושומרון – והזהיר כי הדבר עלול להסיג לאחור את הסיכוי לשלום באזור. ג'ונסון שב ואמר שהוא תומך בישראל, וקרא לנתניהו לחזור למשא ומתן עם הפלסטינים.

מנגד, מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו הבהיר בשיחה כי ישראל מוכנה לנהל מו"מ על בסיס תכנית השלום של הנשיא טראמפ, שהיא תכנית יצירתית ומציאותית ולא חוזרת על הנוסחאות הכושלות של העבר. ע"פ ההודעה, תניהו סיכם עם בוריס ג'ונסון לחזק את היחסים בין המדינות במכלול התחומים ובפרט להעמיק את שיתוף הפעולה במאבק בנגיף הקורונה.

נתניהו רמז לח"כים שהריבונות תידחה: "אמרנו שזה יהיה החל מה-1 ביולי"

גנץ לצוות האמריקני: "1 ביולי הוא לא תאריך קדוש -יש קודם לטפל בקורונה"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *