מעון ראש הממשלה. צילום: פלאש 90

החקירה לעדות שקר: בכיר במעון ראש הממשלה נחקר היום באזהרה

חקירת החשד לעדות שקר של עובדות במעון ראש הממשלה: בכיר במעון נחקר היום באזהרה ביחידת להב 443, בחשד לשיבוש הליכי משפט והדחת עד. הבכיר חשוד כי השפיע על עדויות עובדות המעון במסגרת המשפט האזרחי שניהלה העובדת שירה רבן

אפי אזולאי, אב הבית במעון ראש הממשלה בירושלים, נחקר היום (שלישי) באזהרה בחשד לשיבוש חקירת עובדות המעון. מדובר בשתי עובדות החשודות במתן עדויות שקר לטובת רעייתו של ראש הממשלה, שרה נתניהו, במסגרת התביעה של שירה רבן נגדה. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, באישור היועץ המשפטי לממשלה ובליווי פרקליטות המדינה.

בחודש שעבר פורסם כי עובדות במעון ראש הממשלה נחקרו בחשד למתן עדות שקר, במסגרת תביעה שהגישה עובדת המעון לשעבר שירה רבן נגד נתניהו. החקירה נפתחה לאחר שעובדת המעון, ליאורה בביאן, הודתה בפני היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה כי שיקרה בעדותה לטובת נתניהו. לדברי בביאן, "איימו עליי שאם לא אעיד לטובת שרה נתניהו יפטרו אותי".

באוקטובר האחרון ביקשה המדינה לדחות את עדותם של עובדת המעון ליאורה בביאן, שהגישה תצהיר שתמך בטענותיה של נתניהו ואזולאי. המדינה הודיעה אז כי היא מבקשת לדחות את עדויותיהם בשל "מידע חדש שהגיע לידיה, ואשר עשוי להיות רלוונטי להעדתם, אשר מצוי בימים אלה בבחינה". בהמשך לאותה הודעה על "בחינה", מסרה היום המדינה לבית המשפט כי מתקיימת חקירת משטרה בנושא.

בתוך כך, נילי קדוש, שנחקרה בחשד לעדות שקר, מתכוונת להגיש בקשת רשות לערור לבית המשפט העליון על החלטת המחוזי והשלום לאפשר למשטרה לבדוק לה את הטלפון. עורך דינה איתמר בן גביר טען כי בתי המשפט שאישרו זאת טעו ומסר כי "כאשר נפגעת זכות כה יסודית של אזרח, ודאי שזכותו להגיש ערר על ההחלטה. החלטת בית המשפט יוצרת מצב שבו המשטרה יכולה להגיש ערר ואילו האזרח לא".

חקירה חדשה: עובדות במעון רה"מ חשודות בעדות שקר לטובת שרה נתניהו

עובדת המעון בחקירה: "אתם רודפים את נתניהו, כל מילה שאמרתי היא אמת"

נתניהו: "היועמ"ש משעבד את המשטרה לרדיפה אובססיבית של משפחתי"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *