צילום: צילום: עדינה ולמן - דוברות הכנסת

סמוטריץ': "נתניהו מסכל פעם אחר פעם כל יוזמה לתקן את מערכת המשפט"

יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי תקף הבוקר בחריפות את רה"מ נתניהו ואמר כי, "פעם אחר פעם הוא מסכל כל יוזמה שתוכל לתקן את מערכת המשפט". עוד אמר סמוטריץ' כי, נתניהו אשם באופן חד משמעי לטיפול הכושל של הממשלה בגל השני של הקורונה
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

ח"כ בצלאל סמוטריץ' תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר שאתמול נפלה הצעה שהגיש להקים ועדת חקירה ממלכתית שתחקור את ניגודי העניינים של השופטים, ואמר כי, "נתניהו אלוף בלנאום, לתקוף ולבקר. כשזה מגיע למעשים – פעם אחר פעם הוא מסכל כל יוזמה שתוכל לתקן את מערכת המשפט".

בראיון לאולפן 'ווינט' התייחס על הביקורת מדוע העלה את הצעתו במקביל לזינוק בנתוני התחלואה בקורונה, ואמר כי, "גם הקואליציה מעלה נושאים שלא קשורים רק לקורונה. המדינה לא עומדת מלכת. אסור שהדחוף ישים בצד לחלוטין את החשוב. 'בילינו' השבוע, קואליציה ואופוזיציה כאחד, משום שאנחנו ענייניים, עד ארבע לפנות בוקר כדי להביא לחקיקת הקורונה".

"משקיעים בזה את מרב הזמן והאנרגיות שלנו, הלוואי שהממשלה תשקיע בזה. אתה בא אליי בטענות? הממשלה הזו כל היום עסוקה במריבות ומלחמות, הדבר האחרון שמעניין אותה זה הטיפול בקורונה. לצערי הרב, הליכוד וכחול לבן לא מדברים כבר הרבה מאוד זמן".

סמוטריץ' הוסיף כי, "הם נלחמים על שטויות, ולכן ככה נראה הטיפול בקורונה. סוגיית הטבות המס לראש הממשלה – אני חושב שהיא עניינית, יש היגיון בבקשתו, אבל בזה אתה מתעסק? נמנעתי מההצבעה כי מחיתי נגד השערורייה שלאזרחי ישראל אין מה לאכול ויש מיליון מובטלים, ובזה מתעסקים בכנסת".

יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי הוסיף להסביר את ההחלטה שלו לקדם את הקמת ועדת החקירה בזמן משבר כלכלי חמור: בשלהי הכנסת ה-20 הייתי חבר בוועדת חקירה פרלמנטרית שהייתה אמורה לטפל בכל נושאי האשראי הבנקאי ופיקוח על הבנקים. ועדת חקירה פרלמנטרית היא כלי נכון וחשוב. הוא קיים בחוק, ואותי פחות מטרידות העובדות בתחקירים אלא התשובות של מערכת המשפט, שלא מבינה את הבעיה. מילא היו אומרים שהם יתקנו, אבל התשובות של מערכת המשפט מקוממות".

בתשובה לשאלה האם הוא ניסה לברר מול הנשיאה חיות את פשר ניגודי העניינים שנחשפו, אמר סמוטריץ': "אני לא מרים טלפון לנשיאת בית המשפט העליון, אני גם מניח שהיא לא תענה לי. לפני שנה מוניתי לשר, ישבתי עם היועץ המשפטי של המשרד והוא עבר על ההיסטוריה שלי, של המשפחה, קשרים חברתיים, מקצועיים וכלכליים. ההסדר עובר לפרקליטות שמאפשרת אותו, מגדירים לי במסודר מה אני יכול ומה לא. אותו דבר צריך להיות עם שופטים".

"זה מה שיעזור להרים את המערכת מהרצפה ולשקם את המאזן. זו ועדת חקירה פרלמנטרית-מקצועית שתעשה עבודה יסודית, זה קיים נהדר בארצות הברית. אל תזלזלו בכנסת, הכנסת יודעת לעשות עבודה מסודרת, להביא אנשי מקצוע, לשמוע את כולם, לרדת לשורשי העניין. יש פה ניסיון לעשות דה-לגיטימציה לכנסת, למערכת הדמוקרטית, ואני לא מסכים לזה".

"מי שעוקב אחריי יודע שיש לי אג'נדה ברורה בנושא מערכת המשפט", אמר ח"כ בצלאל סמוטריץ', "אני רוצה מערכת משפט חזקה, עצמאית, מקצועית, אובייקטיבית ולא פוליטית, שעוסקת בתחומים שבהם היא אמורה לעסוק במדינה דמוקרטית, ולא בעניינים שבסמכות הממשלה והכנסת".

בהתייחסות לטיפול הממשלה במשבר הקורונה אמר, "הבעיה בסגר שהוא לא נועד לטפל בעיר שאותה סוגרים אלא להגן על יתר האוכלוסייה. כשלא מטפלים אין פיצוי לעסקים, אין מלוניות, אין בדיקות. אומרים לאותם אנשים בסגר 'אתם חולים, תהפכו למדגרה גדולה', העיקר שלא תפגעו באנשים אחרים – ומפה נובע הזעם של התושבים".

ח"כ סמוטריץ' האשים את ראש הממשלה נתניהו בכישלון ואמר כי, "אנחנו צועקים את זה כבר חודשיים. צעקנו את זה גם כשהיינו בתוך הממשלה. אני לוקח אחריות לסגר הראשון, הייתי אז שר בממשלה, הסברנו לציבור שאין ברירה, הולכים לסגר ויהיה מחיר כלכלי כבד, אבל אנחנו מנצלים את הזמן כדי להיערך, גם בהגדלת הקיבולת של מערכת הבריאות וגם בהקמת מערכת שעד היום לא הוקמה – חקירות, בדיקות וקטיעת שרשראות ההדבקה מה"בפועל, הממשלה לא עשתה את החלק שלה. עכשיו היא מגלגלת את כל האחריות לאזרחים".

סמוטריץ' מתח ביקורת על האכיפה שמלווה במתן דו"חות לאזרחים שלא עוטים מסכה. לדבריו, "במבחן התוצאה זה מזיק. אם אכיפה איננה מטרה אלא אמצעי להביא להגברת הציות האזרחי – התוצאה הפוכה. אנשים ממורמרים, כועסים, זה יוצר אנטי אצל אנשים ואז פחות יצייתו. צריך להגיד למשטרה, תפסיקו להיות צודקים – תהיו חכמים".

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן