צילום: פלאש 90, וארכיון דוברות הכנסת

סקר: הליכוד ממשיך לרדת, ימינה מתחזקת, הימין ממשיך להוביל בפער

סקר מנדטים: הליכוד בראשות בנימין נתניהו במגמת ירידה • המפלגה השניה בגודלה היא יש עתיד - תל"ם עם 17 מנדטים • כחול לבן בראשות בני גנץ עם מספר חד ספרתי • מפלגת ימינה של נפתלי בנט מזנקת ל-11 מנדטים • גוש הימין ממשיך להוביל בפער ניכר

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא קיים את הבטחתו להחיל ריבונות בבקעת הירדן וביו"ש ב-1 ביולי, הוא גם נתפס השבוע כמי שנמנע מלקדם בדיקה של ניגודי עניינים לשופטי העליון. ע"פ סקר שמתפרסם הבוקר (שישי) הליכוד שרשם חיזוק משמעותי בשבועות האחרונים חוזר למגמת הירידה.

תוצאות הסקר המלא שערך מכון 'דיירקט פולס' 24 שעות לפני הצגת התוכנית הכלכלה החדשה: הליכוד יורד ל-36 מנדטים, המפלגה השניה בגודלה יש עתיד -תל"ם שמתחזקת ל-17 מנדטים, הרשימה המשותפת עם 16 מנדטים, ימינה בראשות נפתלי בנט ממשיכה להתחזק וזוכה ל-11 מנדטים, ש"ס עם 10, כחול לבן בראשות בני גנץ וגבי אשכנזי עם מספר חד ספרתי 9 מנדטים, ישראל ביתנו עם 8 מנדטים, יהדות התורה עם 7, מר"צ עם 6 מנדטים.

מבין המפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה: מפלגת דרך ארץ בראשות צבי האוזר ויועז הנדל זוכה לתמיכה של 2.4%, העבודה בראשות עמיר פרץ זוכה ל-1.7%, עוצמה יהודית עם תמיכה של 0.6%, כך גם גשר של אורלי לוי אבקסיס עם 0.6%, סוגר את הרשימה הבית היהודי של רפי פרץ עם תמיכה מזערית של 0.5%.

מפת המנדטים: גוש הימין – חרדים עם 64 מנדטים, גוש השמאל – ערבים עם 56 מנדטים.

עורך הסקר שלמה (מומו) פילבר מצביע על כמה מגמות בסקר, הראשון, הליכוד ונתניהו ממשיכים להיחלש מהשיא אליו הגיעו לפני כחודש (41 מנדטים). המגמה השנייה הוא שכ- 10 מנדטים שעברו מגוש השמאל-מרכז לגוש הימין, נשארים בימין למרות האכזבות והביקורת על ניהול המשבר והכלכלה. המגמה השלישית גנץ ואשכנזי נשארים על נתון חד ספרתי (כ- 10% מבוחרי כחול לבן המקורית השווים 3 מנדטים, עדיין מתלבטים ויושבים על הגדר).

ובנט וימינה, השמות החמים של השבוע ללא ספק, מבססים את עצמם כאלטרנטיבה זמנית של מאוכזבי הליכוד, ואולי גם של חלק מבוחרי המרכז. האם זה זמני כמו בעבר – או שהם ישארו שם לחנייה ארוכה? ימים יגיד

לפי הסקר שערך מנחם לזר, מנהל פאנלס פוליטיקס, ומתפרסם הבוקר ב'מעריב' הליכוד זוכה ל36 מנדטים, יש עתיד תל"ם עם 16 מנדטים, המשותפת עם 15, ימינה עם מזנקת ל-12 מנדטים, כחול לבן עם 10 מנדטים, ש"ס שומרת על כוחה עם 9 מנדטים, יהדות התורה עם 7, מר"צ עם 7 מנדטים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *