צילום: דוברות הכנסת

גורם ביהדות התורה: "יש ציר חדש וטוב מול גנץ – אסור להיגרר לכל פרובוקציה"

דיווח: נרשמה התקרבות בינן החרדים לגנץ, אשכנזי וניסנקורן לצד כעס הולך וגובר על נתניהו שמסכן את יציבות הממשלה. "מי שישמע את גפני ודרעי ביומיים האחרונים לא שמע אותם מדברים ככה על נתניהו כבר 10 שנים. הציבור החרדי במצוקה אמיתית"

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

ביממה החולפת מתבטאים הח"כים החרדים בשיחות סגורות בזעם רב על ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך דווח בישראל היום. על פי הדיווח של יהודה שלזינגר, בשבועיים האחרונים נרשמה התקרבות ביניהם לבין בכירי כחול לבן ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ, שר החוץ אשכנזי ושר המשפטים אבי ניסנקורן לצד כעס הולך וגובר על כך שנתניהו אינו פועל בשקיפות מול כחול לבן ומסכן את יציבות הממשלה.

"יש ציר חדש וטוב מול בני גנץ", צוטטו בדיווח גורמים ביהדות התורה, "העסק שם דופק. זה התחיל בפגישות על התקציב וממשיך בהסכמות וגיבוי בסוגיות דוגמת הישיבות ובתי הכנסת בקורונה. בוועדה של ניסנקורן (ועדת השרים לחקיקה) עברו חוקים של גפני, מקלב, מלכיאלי, ארבל ועוד".

לדברי גורמים במפלגה, "מי שישמע את גפני ודרעי ביומיים האחרונים לא שמע אותם מדברים ככה על נתניהו כבר 10 שנים. פתאום שומעים ביטויים כמו 'הוא איבד את זה'. הציבור החרדי במצוקה אמיתית. עם כמה שכולם סובלים עכשיו מהקורונה – החרדים סובלים עוד יותר. ההרגשה היא שהתנהלות נתניהו לא מייצבת את הממשלה – אלא להפך".

הזעם של החרדים הגיע שלשום לשיא בעקבות ההחלטה של הליכוד להצביע בעד הצעתו של סמוטריץ' להקמת ועדת בדיקה לנוכח הגילויים על ניגודי העניינים של השופטים, תוך התעלמות מההתנגדות של כחול לבן. "הלכנו אחרי נתניהו במשך שלוש מערכות בחירות, זה הזמן לעבוד. אסור להיגרר לכל פרובוקציה של סמוטריץ' מהאופוזיציה".

"הממשלה בראשות נתניהו אחראית גם על האכיפה הבררנית נגד החרדים"

הפרשנית הפוליטית של 'ווינט' מורן אזולאי כתבה כי "מאז הוקמה הממשלה החדשה בעקבות משבר הקורונה, מסתובבים נציגי הסיעות החרדיות בכנסת עם בטן מלאה, שלא לומר מפוצצת, על נתניהו. זה קרה בהדרגה אמנם, אבל בכירים בש"ס וביהדות התורה מאשרים שהמתח ביחסים בינם לבין ראש הממשלה נמצא בשיא שלא היה כמותו בשנים האחרונות".

"זה החל במרמור שקט על כך שנתניהו לוקח ומורח את הזמן בשעה שהתקציב לישיבות החרדים טרם הוסדר, עניין שמהווה כשלעצמו סיבה עצמאית לפיצוץ אפשרי, ונמשך כשהתברר לחרדים שבעיצומו של המשבר הכלכלי העמוק כל כך, מבקשים בליכוד מיו"ר ועדת הכספים, משה גפני, לאשר בוועדה שלו את הטבות המס של נתניהו רטרואקטיבית.

"וזה לא הכל. בין לבין, באו והלכו בחסות גלי הקורונה גם הסגרים הנקודתיים על שכונות חרדיות ותיוג הציבור החרדי כמצורע. עבור אנשי ש"ס ויהדות התורה נחשבים אלה ימים קשים במיוחד. אין יום שבו הם לא נתקלים בעשרות תלונות הנוגעות לסגרים שהוטלו ולדרך שבה מוצג הציבור החרדי, כמחולל הקורונה או המפיץ שלה".

"מאותה סיבה גנץ הרים את הראש לאחרונה, עומד על שלו ומחריף את הטון מול נתניהו. הוא יודע שיש לו את הגיבוי של החרדים ושהם לא יאפשרו לצאת להרפתקה מטורפת. יו"ר כחול לבן גם יודע שהם, כמוהו, סולדים מהסגנון המקנטר, המשפיל והדורסני של נתניהו כלפי גנץ ומההשפלות האינסופיות שמקורן כנראה בחוסר היכולת להשלים עם עיקרון הפריטטיות שעליו חתם, והסכם הרוטציה התלוש מהמציאות שעדיין מרחף ברקע", דברי אזולאי.

2 תגובות

לכולם נמאס כבר מנתניהו אבל הנציגים הם לוזרים שלא שווים כלום מעניין אותם רק המשכורת שלהם

הציבור החרדי אכן במצוקה אמתית.
כי מכרנו את עצמנו למשחי השקר – ללא קבלת שום תמורה!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן