צילום: פלאש 90

המשטרה: מקור הפיצוצים הבוקר באזור ירושלים – ירי זיקוקים של פלסטינים

המשטרה עצרה עשרות חשודים ותפסה "כוורות" זיקוקים רבות לאחר שהבוקר התעוררו תושבים בבירה מקולות נפץ עזים. הסיבה לירי: תוצאות הבגרויות ברשות הפלסטינית. מלכיאלי: "המשטרה יודעת מהי יד קשה נגד החרדים, מצפים לראות אותה גם כעת"

תושבי ירושלים התעוררו הבוקר (שבת) לקולות ירי וזיקוקים מאזור שכונות מזרח העיר. זאת, בשל חגיגות קבלת תוצאות מבחני הבגרות בשטחי הרשות הפלסטינית, בהם נבחנו תלמידי השכונות. בהמשך היום פרצה שריפה בעמק שבין שכונת פסגת זאב למחנה הפליטים שועפט. במעלות עיר דוד באזור סילוואן עלה באש מחסן, גם כן בשל ירי הזיקוקין ככל הנראה. כוחות כיבוי כיבו את הדלקות.

מהמשטרה נמסר כי היא "נערכה לאורך סוף השבוע לפרסום תוצאות בחינות הבגרות במזרח ירושלים, מתוך כוונה לאתר, למנוע ולעצור את אלו שבחרו להפוך את חגיגות השמחה, לסכנת הציבור על ידי שיגור זיקוקים מסוכנים. לאורך הפעילות שנערכה בנחישות ע"י המשטרה כבר מיום חמישי האחרון ועודנה נמשכת, פעלו כוחות גדולים, סמויים וגלויים ברחבי שכונות מזרח ירושלים".

הכוחות "הצליחו להביא לעיכובם ומעצרם של 38 חשודים בגין שיגור, החזקה ומכירה של זיקוקים בניגוד לחוק. בנוסף, הצליחו השוטרים לסכל את המשך הפעלתם של הזיקוקים במוקדים שונים, ותפסו כ 185 'כוורות' זיקוקים, שהוחזקו בניגוד לחוק. משטרת ישראל תפעל בכל האמצעים והכלים העומדים לרשותה, על מנת למצות את הדין עם אותם החשודים, שבחרו לחגוג תוך סיכון חייהם וסיכון חיי ורכוש הציבור".

גם רבש"צ היישוב הר אדר, איתי בר, נערך מראש לירי. "מבקש להביא לידיעתכם שבשבת הקרובה מתקבלות תוצאות הבגרות בשטחי הרשות הפלסטינית", נכתב בהודעה שהועברה לתושבים ביום שישי. "כהרגלם בקודש, צפויים להישמע מטחי זיקוקים, וקולות ירי במהלך כל היום. מחלקת הביטחון והכוחות בגזרה ערוכים בהתאם".

דובר המשטרה הפלסטינית, לואי זריקאת, מסר כי 15 שני אדם נפצעו מהירי וירי הזיקוקים. לדבריו, כ-30 בני אדם שביצעו את הירי ונהגו בפראות נעצרו. ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך את מסיימי הבחינות. גם ארגון חמאס ברך את הבוגרים ואת משפחותיהם, בהודעה מטעם הארגון נכתב: "הידע הוא נשק מול הכובש והוא דרכנו לשחרור ולשיבה".

ח"כ מיכאל מלכיאלי, תושב שכונת נוה יעקב בצפון ירושלים, אמר בצאת השבת כי "משטרת ירושלים חייבת לנקוט ביד קשה ביותר כנגד אותם פורעים שמשעות הבוקר ועד עתה, זורעים פחד ואימה בקרב עשרות אלפי משפחות בצפון ירושלים, ובפרט גרמו לבהלה לילדים קטנים שגם כך נמצאים חודשים רבים בחששות ופחדים. משטרת המחוז הוכיחה שהיא יודעת מהי יד קשה, כדוגמת האכיפה בררנית שיש כלפי החרדים בחודש האחרון, מצפים לראות אותה כעת".

6 תגובות

זה ממשיך כל הזמן גם כרגע שומעים זיקוקים שקרנים המשטרה לא עושים כלום

אם זה היה מגיע מחרדים זה היה נגמר באותו רגע שזה התחיל . זה שקוף האכיפה הסלקטיבית אח"כ דובר המשטרה יסביר לנו שכשיורקים עלינו זה גשם. ולהיפך אני בעד אכיפה רק שתהיה בכל מקום בלי אפליה

יו"ר סיעת ש"ס בכנסת ח"כ מיכאל מלכיאל על היריות הבלתי פוסקות כל השבת וגם עתה בצפון ירושלים: ״משטרת ירושלים חייבת לנקוט ביד קשה ביותר כנגד אותם פורעים שזורעים פחד ואימה בקרב עשרות אלפי משפחות בצפון ירושלים. המשטרה הוכיחה שהיא יודעת מהי יד קשה, מצפים לראות כעת״.
ברגע זה עדיין פיצוצים מהדהדים בכל שכונות צפון ירושלים, המשטרה עסוקה במרדפים אחרי ילדות ונשים שלא עוטות מסיכות .
חייבים להפסיק מיידית את נוכחות המשטרה בשכונות חרדים

ימח שמם וזכרם. שיזרקו בתוכם ויתפוצצו יחד איתם וכל חבריהם

גם במודיעין עילית שמעו כל השבת פיצוצים

יש אפשרות לשים את הסירטונים של הזיקוקים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *