צילום: הדס פרוש / Flash90

על רקע ההתקרבות לגנץ – הליכוד נגד החרדים : "הם מקבלים מה שהם רוצים"

בעקבות הכעס בקרב החרדים כלפי נתניהו וההתקרבות לגנץ: בכיר בליכוד אומר תוקף הבוקר את המפלגות החרדיות ואומר כי, "אין להם מה לחפש במקום אחר". לדבריו, "הם מקבלים את הדברים שחשובים להם, את תקציבי הישיבות - ויאללה, הכל טוב"

הקרע בקואליציה מתרחב? בעקבות הפרסום ביום שישי ב'ישראל היום' על ההתקרבות בין החרדים לבין כחול לבן, לצד הכעס על נתניהו והתבטאויות קשות נגדו – בליכוד תוקפים בחזרה. בכיר במפלגה אומר הבוקר (ראשון) ל'ישראל היום': "נוח להם לחרדים, מה רע להם? הם מקבלים מה שהם רוצים. כחול לבן עובדים 24/7 כדי לרצות אותם".

לדבריו: "לחרדים אין עמדה כמו שלנו בענייני מערכת המשפט, ענייניים ביטחוניים לא מעניינים אותם, הם מקבלים את הדברים שחשובים להם, את תקציבי הישיבות – ויאללה, הכל טוב. גנץ וניסנקורן פועלים נכון ונותנים להם מה שהם רוצים ואומרים להם 'אנחנו איתכם'

הוא הוסיף כי: "הבעיה של דרעי היא שהוא שבוי בתוך הקהל שלו. הקהל שלו רוצה את ביבי, הקהל שלו לא מסכים לתחבורה ציבורית בשבת ולדברים דומים. בסוף אין משהו משותף בין כחול לבן לש"ס. אצלנו יש דבק ברמה האידיאולוגית, הליכוד זו מפלגה מסורתית, אין להם מה לעשות במקום אחר".

בתוך כך, אף שבשבוע שעבר אמרו בליכוד שיביאו לאישור הממשלה בהקדם תקציב חד־שנתי למרות התנגדות כחול לבן – הנושא לא מופיע בסדר היום של ישיבת הממשלה שהופץ בסוף השבוע.

נתניהו וגנץ נפגשו לדון בעניין התקציב על רקע המחלוקת הפוליטית ביניהם. בפגישה התעקשו שני הצדדים על עמדותיהם; נתניהו על תקציב חד־שנתי וגנץ על תקציב דו־שנתי.

נתניהו טוען כי בתקופת הקורונה וחוסר הוודאות הכלכלית יש להעביר תקציב חד־שנתי ונתמך על ידי אגף התקציבים, נגיד בנק ישראל והחשב הכללי באוצר. מנגד, בכחול לבן חוששים שנתניהו מתכנן תרגיל פוליטי שיפיל את הממשלה.

7 תגובות

הליכוד נותן לחרדים הכי פחות !

החרדים צריכים לסכם עם גנץ שיתנו לליכודניקים תקציב לכדורגל ולמנגלים כאוות נפשם פלוס מימון לביבי, ושישבו בשקט

באמת מקבלים הכל מעניין ? א"כ אז "הבכיר" מדבר כמו הנגבי אז באמת גנץ עדיף

על גנץ וניסנקורן אפשר לסמוך הרבה יותר מביבי וכץ !

דיי לליכוד שמתעלל במגזר החרדי
תקציב הכוללים והישיבות בשפל ….
הסגרים רק אצל חרדים אלימות ר כלפי חרדים
ולא לשכוח שגם שר הבריאות וגם השר לבטחון פנים מהליכוד

נותנים לחרדים תמיד פחות מהמינימום שמגיע. אז מה זה משנה ביבי או גנץ ?
גנץ לפחות ייתן חוק גיוס ותקציב שמזמן מגיע ועוד לא הגיע לישיבות ולעוד דברים חיוניים.
אנחנו מצילים ישראלים יותר ממה שחיילים מחרפים את עצמם בהליכה לצבא !!!

תמכתם ביבי?
תאכלו קש ותבן!
ועדיין תתמכו בו..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *