צילום: פלאש 90

פרוש: "שלא יעזו להיכנס לשכונה חרדית"; מפקד המרחב: "לא מנהיגות"

סגן השר החרדי תקף את המשטרה: "לציבור החרדי אין אמון, הוא רואה שהמדיניות היא איפה ואיפה". תנ"צ עופר שומר הגיב: "אני מוכן ללכת איתו בשכונות כדי להגביר את האמון". פרוש על הממשלה: "רומסת את הציבור החרדי, נשאל את גדולי ישראל איך לנהוג"

סגן שר החינוך מאיר פרוש מ'יהדות התורה' תקף הבוקר את האכיפה הברננית של המשטרה כלפי הציבור החרדי מול אוזלת היד מול האלפים בהפגנה בתל אביב ואמר כי "אני מבקש מהמשטרה שלא תעז להיכנס לשכונה חרדית, אם היא לא יודעת לפזר הפגנה של עשרת אלף איש בתל אביב. החרדים מאבדים אמון בממשלה שלהם".

פרוש תקף את הממשלה ואמר כי, "הממשלה צריכה להסביר מדוע היא עושה סגרים על ערים החרדיות ועל מקומות אחרים, איזורים חילונים הם לא עושים. יש איזורים חרדים שיש עליהם סגרים ואין שם חולים מאומתים". לדבריו, "אף אחד לא מבין למה הציבור החרדי יושב סגור ומסוגר, כאשר עשרות אלפים אנשים מפגינים בחוץ בדבוקה אחת. לצערי הממשלה רומסת את הציבור החרדי. אנחנו נשאל את גדולי ישראל איך לנהוג בעניין הזה".

בראיון ל'כאן רשת ב' הוסיף סגן השר החרדי כי "מישהו שכח לעשות את התפקיד שלו. הממשלה מטילה סגרים על הציבור החרדי בלי הסבר. זו הסיבה שלציבור החרדי אין אמון. הוא רואה שהמדיניות היא איפה ואיפה. המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה".

"הציבור החרדי יושב בבית מסוגר, אבל אתה רואה הפגנה אתמול בתל אביב, שם יש מדינה אחרת, אין משטרה, המשטרה נותנת להסתובב חופשי", תקף פרוש גם את המשטרה. "הציבור החרדי מוזנח, מופקר, הממשלה הזאת רומסת אותו ומכניסה אותו לסגרים, רחובות שלמים בלי חולה אחד נסגרים. הממשלה מאבדת עשתונות".

"נתניהו אמר שהוא אחראי, אם הוא עומד בראש הפירדמידה, שילמד את כל הפרטים", המשיך פרוש. "המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה. מבקש מהמשטרה שלא תיכנס לשכונה חרדית כשהיא לא מפזרת הפגנה של עשרת אלפים איש בתל אביב. אין לי הכרעה בדברים האלו, גם אם אני בממשלה".

מפקד מרחב ציון במשטרה, תנ"צ עופר שומר, הגיב בראיון לתוכנית 'קלמן ליברמן' להאשמות של פרוש ואמר כי "צריך לגלות מנהיגות ולא ללבות אלימות ומחלוקות. אני מצפה ממנהיגות שתגביר את האמון. אני מוכן ללכת איתו בשכונות כדי להגביר את האמון".

"לא ראיתי את פרוש מגיע להפגנת החרדים ברחוב שמגר בירושלים בזמן שתקפו שוטרים, התפרעו, זרקו גדרות וחפצים על שוטרים, שחלקם נפגעו, חסמו תנועה, הפרו את צו הבריאות וייתכן שגרמו להמשך הפצת הנגיף", המשיך שומר. "אני לא צריך להסביר לפרוש את שיקול הדעת. זה שאתמול היה מקרה כזה או אחר לא אומר שאין הידברות עם החרדים".

על טענת האפליה באכיפה אמר שומר: "בתל אביב יש אכיפה. אפשר להשוות הפגנה של עשרת אלפים בני אדם להפגנה של כמה עשרות? גם בתל אביב נעצרו מפגינים וחולקו דוחות. צריך לגלות מנהיגות ולא צריך לבוא וללבות שנאות ואלימות ומחלוקות".

2 תגובות

שיפסיק לבלבל את המוח שיאיים בפרישה מהממשלה ולא רק דיבורים

מנהיגות הוא מבקש ? ? ! !
מי פה הריבון , והאמור להיות אחראי להראות שהצדק צריך גם להיראות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *