צילומים: פלאש 90

פרוש נפגש עם נתניהו: "ייעשה מאמץ רב לבנות אמון באמצעות שקיפות"

סגן שר החינוך נפגש עם ראש הממשלה ודיברו "על המתח והכאב שהתעורר כעת ברחוב החרדי, על הפגיעה החמורה באמון הציבור ועל כך שאין אחידות בהטלת הסגרים וקיימת אכיפה סלקטיבית של המשטרה". נתניהו: "ייעשה טיפול בבעיות הנקודתיות"


צפו: פרוש היום בביתר

סגן שר החינוך מאיר פרוש נפגש אחר הצהריים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים – כך נמסר מלשכת פרוש. על פי ההודעה, "בפגישתם דיברו השניים על המתח והכאב שהתעורר כעת ברחוב החרדי, על הפגיעה החמורה באמון הציבור ועל כך שאין אחידות בהטלת הסגרים וקיימת אכיפה סלקטיבית של המשטרה". נתניהו הדגיש לסגן השר ש"אין כאן כוונת מכוון וייעשה מאמץ רב לבנות אמון באמצעות שקיפות בקבלת ההחלטות וטיפול בבעיות הנקודתיות".

מוקדם יותר ביקר פרוש בחמ"ל בביתר עילית ואמר כי "ביקרתי שעתיים בביתר. פגשתי את כל נכבדי ועסקני העיר, חברי המועצה ונציגי הקהילות וכמובן את אנשי המקצוע. אני חייב לומר שהעיר ביתר פעילה ועושה את הכל כדי להוציא את החולים המקומיים למלוניות, עושים הכל כדי לבלום את נזקי הנגיף".

"אני בטוח שבמאמץ מסוים תוך כמה ימים נוכל לברך על המוגמר ולקבל את ביתר כעיר בריאה חזקה ולחדש שוב את הלימודים במוסדות החינוך", דברי פרוש. בדבריו ציטט את ששמע מכל הגורמים הרלוונטיים, שמשבחים את הסינכרון הקיים בין כלל המערכות בעיר בהכוונת ראש העיר מאיר רובינשטיין.

"הממשלה בראשות נתניהו אחראית גם על האכיפה הבררנית נגד החרדים"

סגן השר פרוש מ'יהדות התורה' תקף הבוקר את האכיפה הברננית של המשטרה כלפי הציבור החרדי מול אוזלת היד מול האלפים בהפגנה בתל אביב ואמר כי "אני מבקש מהמשטרה שלא תעז להיכנס לשכונה חרדית, אם היא לא יודעת לפזר הפגנה של עשרת אלף איש בתל אביב. החרדים מאבדים אמון בממשלה שלהם".

פרוש תקף את הממשלה ואמר כי, "הממשלה צריכה להסביר מדוע היא עושה סגרים על ערים החרדיות ועל מקומות אחרים, איזורים חילונים הם לא עושים. יש איזורים חרדים שיש עליהם סגרים ואין שם חולים מאומתים". לדבריו, "אף אחד לא מבין למה הציבור החרדי יושב סגור ומסוגר, כאשר עשרות אלפים אנשים מפגינים בחוץ בדבוקה אחת. לצערי הממשלה רומסת את הציבור החרדי. אנחנו נשאל את גדולי ישראל איך לנהוג בעניין הזה".

בראיון ל'כאן רשת ב' הוסיף סגן השר החרדי כי "מישהו שכח לעשות את התפקיד שלו. הממשלה מטילה סגרים על הציבור החרדי בלי הסבר. זו הסיבה שלציבור החרדי אין אמון. הוא רואה שהמדיניות היא איפה ואיפה. המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה".

"הציבור החרדי יושב בבית מסוגר, אבל אתה רואה הפגנה אתמול בתל אביב, שם יש מדינה אחרת, אין משטרה, המשטרה נותנת להסתובב חופשי", תקף פרוש גם את המשטרה. "הציבור החרדי מוזנח, מופקר, הממשלה הזאת רומסת אותו ומכניסה אותו לסגרים, רחובות שלמים בלי חולה אחד נסגרים. הממשלה מאבדת עשתונות".

"נתניהו אמר שהוא אחראי, אם הוא עומד בראש הפירדמידה, שילמד את כל הפרטים", המשיך פרוש. "המדינה רוצה להוכיח שהיא עושה. מבקש מהמשטרה שלא תיכנס לשכונה חרדית כשהיא לא מפזרת הפגנה של עשרת אלפים איש בתל אביב. אין לי הכרעה בדברים האלו, גם אם אני בממשלה".

בעקבות הביקורת החריפה: נתניהו ייפגש מחר עם ראשי המפלגות החרדיות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *