צילום: קבוצת מדברים תקשורת

מחאה סוערת בירושלים נגד הסגר: המשטרה נסוגה והמחסומים הוסרו

כ-300 בני אדם הגיעו לצומת שמגר במחאה על מדיניות הממשלה בנוגע למגבלות התנועה בערים ובשכונות חרדיות. חלק מהמפגינים הבעירו פחים: "זה רק בגלל שאנחנו חרדים, אנחנו מוחים על האנטישמיות. אנחנו כמו השחורים בארה"ב" • תיעוד מההפגנה


הפלת המחסום. צילום: קבוצת מדברים תקשורת

עימותים פרצו הערב (ראשון) בין מפגינים למשטרה בצומת הרחובות ירמיהו ושמגר בירושלים במחאה על הסגר שהוטל בעיר. המפגינים, תושבי השכונות החרדיות הנתונות בסגר, פרצו את מחסומי המשטרה. על פי ההערכות, כ-300 בני אדם הגיעו הערב לצומת שמגר בירושלים במטרה למחות על מדיניות הממשלה בנוגע להטלת סגר על שכונות וישובים חרדיים.

המפגינים השליכו ביצים על שוטרים וקראו לעברם: "זה רק בגלל שאנחנו חרדים, אנחנו מוחים על האנטישמיות. אנחנו כמו השחורים בארה"ב". ברחוב ירמיהו נראים עימותים בין שוטרים לבין מפגינים שאחרי שעה של ניסיונות הצליח לפרוץ את המחסומים והחלו להבעיר שירותים כימיים ופחי אשפה. כוחות יס"מ הגיעו למקום ולפחות שני מפגינים נעצרו.

Olivier Fitoussi/Flash90

המפגינים נושאים שלטים בהשפעת מחאת השחורים בארצות הברית: "חייהם של החרדים חשובים". כמו כן, נשמעו קולות מחאה נגד נציגיהם בכנסת: "בשביל מה שלחתי את ליצמן, דרעי וגפני לכנסת? ברגע האמת הם לא עושים כלום", אמר אחד המפגינים.

הלל, תושב רוממה, צוטט ב'ווינט' אומר כי "אנחנו נמחה בדרכי נועם. לא נהיה כמו ההפגנה בתל אביב. לא נשרוף ניידות ולא ננפץ בנקים. אנחנו גם לא אנשי מאה שערים. אנחנו בעד המדינה. עשו סגרים לנו ולערבים. בתל אביב לא יסגרו בניין שלם. מצב העוני שנגרם פה הוא חמור. אני מעדיף למות מהקורונה מאשר מרעב. אנחנו כבר לא נלך עם נתניהו. עד היום הייתי ביביסט מושבע. עכשיו אני שוקל את צעדיי. חברי הכנסת שלנו נטשו אותנו. בשכונות של דרעי ולעצמם אין סגר. רק אצלנו יש".

צילומים: אריה לייב אברמס

 

14 תגובות

היה רעש הזוי!!!! הגזימו לגמרי

לא נהיה כצאן לטבח!!!!!!!
געוואלד!!!!!!!!!

המשיכו לתלות ציפיות ותקוות נסו לחדש את האמון לחנף ולהתיפייף אולי אחרי שתאכלו שוב ושובאכזבות אחרי שתגלו את האהבת חנם של נתניהו וחבריו כלפיכם אולי תגיעו אי פעם לשכל ולהשקפה הטהורה של הקנאות " לא מדובשך ולא מעוקצך"

שמעו נא אנשי הלצון של ממשלת מדינת ישראל, אתם תעשו סגר מלא לכל המדינה ולא רק על החרדים. הבנתם?
ותדאגו שגם לחרדים יהיו מלוניות קורונה.
אתם אנשי הלצון דואגים רק לעצמכם. בעיניכם כצנינים יהודים חרדים שאתם יכולים לסגור ולהכות ולהתנהג אלינו כפורעי חוק או טרוריסטים.
תמצאו את הטרור האמיתי ולא אנשי אמת של השם שכל מה שרוצים להיטיב עם השם והעולם ולא מפריעים לחילונים לחלל שבת ולא גורמים נזק לרכוש. אתם מראים שנאה כלפי יהודים אחיכם. ואם לא כך אולי אתם ושוטריכם ואנשי הסף והשרים אולי אינכם יהודים. כנראה.

סוף סוף תבינו את תושבי מא"ש…
הרבי מסאטמר צדק!!!!!

סוף סוף הגיע הזמן שישמעו את קולנו
גם אנחנו בני אדם

בושה!!
כך מתנהגים חרדים לדבר ד'??

סוף סוף מדברים עברית

מה גדולי הדור אומרים לעשות???

המחאה עצמה מוצדקת, האופן שבו ניהלו אותה הוא נוראי ומזעזע.

אם ככה נראים, מתנהגים, ומדברים "בני ישיבות" העולם החרדי צריך להתחיל לעשות עם עצמו חושבים.

זה בגלל ביבי השקרן שחיי חרדים אתיופים וערבים לא שווים אצלו כקליפת השום..
חבל גם אני הייתי ביביסט בב13 שנה האחרונות עד כעת שהבנו סופית שאנחנו שווים אצלו רק עבור סגירת קואליציה . לא שאני בעד אלימות אבל אתם הבאתם את זה בנו ידיכם חבל וזה כנראה רק יהיה חמור יותר

כל הכבוד לכם ולאתר אף אחד אחר לא יוציא אותנו מה'מעצר' שמשטרת ישראל עושה לחרדים גם לא החברי כנסת החרדים

כל הכבוד!
שיבינו שהציבור שלנו לא!! שק חבטות של מדינת ישראל!

לא מוסיף כבוד לציבור החרדי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *